LeftOut jest pierwszym zespołem, który żegna się z europejskim Minorem. Francuzi przegrali spotkanie z rodakami z 3DMAX i stracili szanse na FACEIT Majora. Ekipa JaCkza za chwilę powalczy o playoffy turnieju, a jej przeciwnikiem będzie ENCE.

Dust 2

LeftOut wygrało rundę pistoletową po stronie atakującej, a decydujące słowo miał w niej kioShiMa, który ugrał clutcha 1 vs 2. Moment później terroryści prowadzili już 3:0, a to dzięki wykorzystaniu lepszego ekwipunku. 3DMAX przebudziło się po uzyskaniu karabinów. Zespół zdołał dwukrotnie ponowić ten sukces, co dało wyrównanie na poziomie 3:3. Jak się okazało, był to koniec jego serii, a inicjatywę przejęli ScreaM i spółka. Skuteczne ataki szybko zapewniały im następne punkty. Byli również blisko zapewnienia sobie zwycięstwa połowy, jednak niespodziewanie potknęli się przeciwko rywalowi grającemu force'a. Wygranie takiej potyczki musiało podbudować zawodników broniących, ponieważ od tego momentu dominowali nad oponentem. Dobra passa sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis 7:7. Ostatnia runda także poszła po ich myśli, dzięki czemu do przerwy minimalnie prowadzili 8:7.

Po zmianie stron 3DMAX zdobyło pistoletówkę, a także dwa starcia, w których posiadało przewagę wyposażenia. LeftOut zrewanżowało się na pierwszym fullu, lecz po chwili zostało zresetowane. Ekipa JaCkza nie kazała długo czekać i od razu zaczęła wykorzystywać lepszą sytuację ekonomiczną. Przed kolejnym przełamaniem odskoczyła już na sześć oczek. Na nieszczęście antyterrorystów, ponownie spotkała ich błyskawiczna odpowiedź. Chwilę później 3DMAX wykorzystało pierwszą z sześciu szans i wygrało Dusta 16:9.

Overpass

3DMAX kontynuowało dobrą grę na początku wybranej przez siebie mapy. Francuzi wygrali nie tylko pistoletówkę i potyczki anty force, ale również pierwszego fulla. LeftOut odpowiedziało dopiero przy stanie 0:5. Antyterroryści przejęli nieco inicjatywę i coraz bardziej przybliżali się do przeciwnika. Na ich nieszczęście, potknęli się na ostatniej prostej do remisu, kiedy na tablicy wyników widniało 4:5. Druga próba wyrównania była już udana, a co więcej, drużyna xmsa na tym nie poprzestała. Trzy ostatnie rundy także wpadły na ich konto, dzięki czemu przed zmianą stron prowadzili 9:6.

Początek drugiej części Overpassa przyniósł kolejny remis, po tym jak 3DMAX zdobyło pistoletówkę oraz dwa starcia z lepszym uzbrojeniem. Rewanż LeftOut nadszedł właśnie przy stanie 9:9. Zespół miał jednak problemy z powtórzeniem udanego ataku, co popsuło też jego ekonomię. Antyterroryści dobrze to wykorzystali i odskoczyli na dwa oczka. Przewaga nie przetrwała na długo, ponieważ kioShiMa wraz z kolegami wrócili do gry w rundzie nr 23. Kilka udanych ataków dało im minimalne prowadzenie 13:12. Potrafili utrzymać korzystny wynik i zwyciężyli mapę 16:13.

Cache

Decydująca mapa rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia 3DMAX. LeftOut doszło do głosu od razu po uzyskaniu karabinów. Terroryści walczyli o wyrównanie, lecz potknęli się przy stanie 2:3. Od tego momentu zawodnicy broniący wrócili na właściwe tory i ponownie przejęli inicjatywę. Świetna gra w defensywie zapewniła im zwycięstwo połowy na poziomie 8:2. Ekipa ScreaMa przebudziła się dopiero, gdy traciła już siedem oczek. Nie zdołała jednak zmniejszyć dystansu do oponenta, ponieważ po zdobyciu dwóch punktów oddała tyle samo. To oznaczało rezultat 4:11 po wszystkich piętnastu rundach.

Początek drugiej połowy należał do LeftOut, które szybko osiągnęło wynik 8:11. Jak się okazało, na tyle było stać zespół reprezentujący niedawno barwy EnVyUs. 3DMAX odpowiedziało po uzyskaniu karabinów i przybliżało się do triumfu. Kilka skutecznych ataków zapewniło im aż siedem punktów meczowych. Po chwili wykorzystali pierwszą szansę, dzięki czemu pokonali przeciwnika 16:8.

Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.