Wczoraj Evil Geniuses ogłosiło zakończenie współpracy z Ethanem „Ethan” Arnoldem. Wspomniany gracz zakomunikował w swoim oświadczeniu, że jego następny krok w karierze będzie miał miejsce w Valorancie, bowiem zasilił dywizję FPS-a Riot Games w 100 Thieves.

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla reprezentantów Evil Geniuses. Przez pandemię koronawirusa mogli oni rywalizować jedynie w turniejach przeznaczonych dla amerykańskiej sceny CS:GO. Nie ulega wątpliwości, że było to męczące dla zawodników, którzy byli przyzwyczajeni do występowania w najważniejszych zmaganiach, w których pojedynkowali się z drużynami z różnych regionów świata. Koniec końców musieli się jednak odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Szło im to w kratkę – raz lepiej, raz gorzej. Ostatecznie przetrwali ten okres, dokładając do swojej listy osiągnięć m.in. zwycięstwo ESL One Cologne 2o20 – NA i od października było im dane ponownie mierzyć się z europejskimi formacjami, choć cały czas w sieci. Jeszcze w 2020 roku wzięli udział w BLAST Premier Fall Series i IEM Beijing, lecz ani w pierwszych, ani w drugich z podanych rozgrywek nie odnieśli sukcesu.

Nowy sezon, nowe możliwości? Nie dla Evil Geniuses. Kiedy po zimowej przerwie przyszło im zagrać w BLAST Premier Global FinalDreamHack Open JanuaryBLAST Premier Spring Groups oraz IEM Katowice – dalej nie wyglądali zbyt solidnie, co w efekcie przyniosło średnie rezultaty. Skoro gra zespołu przez długi czas nie uległa większej zmianie – trzeba było najwidoczniej podjąć jakąś decyzję.

Wczoraj EG ogłosiło, że rozstało się z Ethanem „Ethan” Arnoldem, z którym podpisało umowę we wrześniu 2019 roku. Wówczas Ethan razem z resztą paczki rozpoczynał nowy etap po przygodzie z NRG. Odkąd został zatrudniony w Evil Geniuses zdołał wygrać kilka dużych zawodów – między innymi ESL One New York 2019 i StarSeries & i-League S8. Podczas wydarzenia numer dwa otrzymał nawet nagrodę MVP, którą zgarnął również w ramach ESL One Cologne 2020 – NA.

Śmiało możemy stwierdzić, że Arnold mocno zapisał się w historii EG. Nie ukrywamy, że chcielibyśmy dalej widzieć go w meczach CS:GO, lecz sam gracz ma na siebie inny plan. Oficjalnie oświadczył, że nie będzie kontynuował kariery w legendarnej strzelance. Przeniósł się na Valoranta, w którym dołączył do 100 Thieves.

Opuszczam CS-a i przenoszę się na Valoranta. Dzięki grze Valve poznałem wielu wspaniałych ludzi, których mogę teraz nazwać przyjaciółmi i jestem za to bardzo wdzięczny. Mam też z nią niesamowite wspomnienia, o których niektórzy mogą tylko pomarzyć. Jedyne, o co Was obecnie proszę, to dalsze wsparcie podczas mojego kolejnego wyzwania. Obiecuję, że nie zawiodę. Jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać, aby dać z siebie wszystko w barwach 100 Thieves.” – napisał Ethan na Twitterze.

Póki co nie wiadomo, kto załata lukę w składzie Evil Geniuses, który wygląda następująco:

  • United States Vincent „⁠Brehze⁠” Cayonte
  • Canada Peter „⁠stanislaw⁠” Jarguz
  • United States Tarik „⁠tarik⁠” Celik
  • Bulgaria Tsvetelin „⁠CeRq⁠” Dimitrov
  • Brazil Wilton „⁠zews⁠” Prado – trener