Po wygranej Team Kinguin przeciwko Sector One w grupie E, przyszedł czas, aby udowodnić swoją siłę w meczu wygranych. Czy również tym razem Polacy wyjdą bez szwanku?

  • de_dust2 (Team Kinguin 2521 Team Preparation)

Team Preparation nie ma za sobą tak szybkiego i bezproblemowego meczu jak Team Kinguin. W walce z Wyvern eSports w pierwszej połowie udało im się zdobyć wynik 10-5, jednak po zmianie rywale wzięli się do pracy i udało im się niebezpiecznie dogonić rosyjski skład. Jak potoczą się losy tego zespołu w spotkaniu z Team Kinguin? Dowiedzmy się.

W pierwszej rundzie nożowej lepiej poradzili sobie zawodnicy Team Preparation i postanowili rozpocząć grę jako antyterroryści. Pistoletówka wpadła jednak na konto polskiej drużyny pokazując tym samym przeciwnikom, że być może strona ofensywna wcale nie będzie dla nich gorsza. Pomimo straty punktu w drugim starciu, Polacy szybko wrócili na właściwy tor i zaczęli prowadzić mecz we właściwym dla siebie kierunku (4-1). Sytuacja z poprzedniego spotkania zaczęła się powtarzać. Team Kinguin dopięło swego i zdominowało rosyjski skład pozwalając tym samym sobie na wyjście na prowadzenie i oddalenie się punktowo od antyterrorystów. Team Preparation musiało przemyśleć swoją taktykę, która do tej pory nie dawała żadnych rezultatów. Finalnie pierwsza połowa zakończyła się szczęśliwym wynikiem 9-6 dla Team Kinguin.

Po zmianie stron Team Preparation radziło sobie o wiele lepiej zgarniając pistoletówkę, a następnie dwie kolejne rundy. To doprowadziło do niebezpiecznego remisu 9-9, który oficjalnie rozpoczął zaciętą walkę o zwycięstwo. Mimo początek dominacji, Polacy musieli ponownie wejść na wyżyny swoich umiejętności i rozprawić się z przeciwnikami. Niestety jak się okazało, po stronie broniącej nic nie szło po ich myśli i tym razem to oni przemyśleć co robią nie tak i dlaczego stoją w miejscu. Czas pomału dobiegał końca, a możliwości, by pociągnąć swój wynik w górę było coraz mniej. Polski skład nie poddawał się do samego końca i wciąż miał szansę, by wyjść z beznadziejnej sytuacji (15-12). Ostatecznie udało im się tego dokonać doganiając Team Preparation i wywalczając dogrywkę.

W dogrywce pierwszy punkt zdobył polski skład, lecz Team Preparation nie pozostawało bierne. Walka była niesamowicie wyrównana, punkt gonił kolejny punkt. Żaden z zespołów nie chciał się poddać i uznać wyższość drugiego (18-18). W końcu po wielu rundach Team Kinguin dotarło do upragnionej chwili i zdobyło zwycięstwo na mapie de_dust2, co oznacza, że bez szwanku przechodzi do kolejnej fazy turnieju ESWC 2016 (25-21).