Drugi polski zespół, który wziął udział w turnieju we Francji, odpadł w pierwszej rundzie fazy pucharowej po ciężkim starciu z Gambit Gaming.

Nasi rodacy, którzy reprezentują Sferis PRIDE przebrnęli przez fazę grupową, by dzisiaj znaleźć się w gronie najlepszych zespołów i zagrać w play-offach. Porażka w pierwszym grupowym meczu zmusiła ich do grania meczu eliminacyjnego, który wygrali bez większych problemów. W spotkaniu decydującym po ciężkim pojedynku udało im się zwyciężyć i zdobyć awans do fazy pucharowej. Ich pierwszym rywalem w tej części turnieju została formacja Gambit Gaming.

Pierwszą mapą tego spotkania była lokacja Train, na której dominowali rywale Polaków. Danil 'Zeus' Teslenko i jego koledzy pokazali, że nie chcą się długo męczyć i totalnie zdeklasowali polskich zawodników. Ci zaś podjęli próbę nawiązania kontaktu, jednak zakończyło się to fiaskiem. Gambit wygrało, oddając PRIDE przez całą mapę tylko cztery rundy.

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na Mirage, które zaczęło się już bardziej wyrównanie niż pierwsza część tego spotkania. Nasi rodacy nie popełniali już tylu błędów i wykorzystywali te ze strony kazachstańskich zawodników. Sferis PRIDE zdobyło jednopunktową przewagę przed zmianą stron i drugą połowę rozpoczęło z przytupem, powiększając swoją przewagę. Ostatecznie Polacy zdołali wygrać, zwiększając szansę na awans do kolejnej rundy.

Decydujące starcie odbyło się na mapie Dust2, którą bardzo dobrze zaczęli nasi rodacy. Wygrali rundę pistoletową i pewnie zaczęli powiększać swoją przewagę. W momencie siedmiopunktowego prowadzenia o przerwę poprosili reprezentanci Gambit, po której to oni zaczęli dyktować warunki i odrobili stratę, wygrywając nawet pierwszą połówkę. Po zmianie stron to ponownie Sferis PRIDE doszło do głosu, zdobywając po raz kolejny przewagę. Po bardzo emocjonującej końcówce, w której Gambit było o krok od wygranej, nasi rodacy doprowadzili do dogrywki, w której ostatecznie okazali się rywale.

Poland Sferis PRIDE 1:2 Gambit Gaming Kazakhstan

Train – 4:16
Mirage – 16:13
Dust2 – 16:19