Nasi rodacy reprezentujący Sferis PRIDE dołączają do swoich rodzimych kolegów z Kinguin i już jutro rozpoczną zmagania w fazie pucharowej turnieju w Paryżu.

Polscy zawodnicy nie rozpoczęli swoich grupowych zmagań zbyt dobrze, bowiem już na ich inaugurację przegrali ze szwedzkim składem Epsilon po pojedynku na mapie Cobblestone. To strąciło Polaków do meczu eliminacyjnego, podczas którego z nożem na gardle kolejny raz stanęli przeciwko szwedzkim graczom, jednak tym razem byli to reprezentanci ArchAngels. Po dosyć dobrze rozegranym starciu Sferis PRIDE wygrało i przed awansem do fazy pucharowej tę drużynę dzielił już tylko mecz przeciwko niemieckiej formacji PENTA Sports.

Nasi rodacy niezbyt dobrze rozpoczęli to spotkanie, bowiem na pierwszej mapie, jaką był Dust2, nie radzili sobie zbyt dobrze. Brakowało im kilku istotnych aspektów, które zaważyły o bardzo słabym wyniku na koniec pierwszej części tego meczu. Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na Mirage, które ponownie lepiej rozpoczęli niemieccy rywale. To oni dyktowali warunki polskim zawodnikom, jednak do czasu… Po zmianie stron reprezentanci Sferis PRIDE powstali niczym feniks z popiołów i zaczęli powoli powiększać swoją przewagę. Ostatecznie druga mapa wpadła na ich konto, co nieco rozluźniło zmęczonych już graczy.

Na decydującej mapie od początku było bardzo łatwo, nasi rodacy w roli terrorystów poradzili sobie bardzo dobrze i już przed zmianą stron zdobyli ogromną przewagę. Drugą połowę lepiej rozpoczęli jednak zawodnicy PENTA, którzy zaczęli odrabiać ogromne straty. Po długiej serii zdobytych rund nasi rodacy nie pozwolili jednak wyrwać sobie zwycięstwa z rąk i wygrali całe spotkanie, zdobywając tym samym drugie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej.

Poland Sferis PRIDE 2:1 PENTA Sports Germany

Dust2 – 7:16
Mirage – 16:10
Cobblestone – 16:12

Jak już wcześniej napisaliśmy, Sferis PRIDE wywalczyło sobie awans do fazy pucharowej turnieju Electronic Sports World Cup 2016, dołączając jednocześnie do drugiej polskiej drużyny – Team Kinguin. Już jutro oba polskie zespoły rozpoczną swoje zmagania w play-offach.