Esportal pod koniec stycznia 2022 roku wznowił aktywne działania w Polsce. Dzięki wielu aktywnościom przygotowanym specjalnie dla fanów CS:GO, platforma notuje ponowny rozkwit na naszej scenie.

26 stycznia platforma Esportal powróciła do działań na terenie Polski. W ciągu ostatnich kilku tygodni mogliśmy obserwować partnerstwa z takimi markami jak HONORIS, x-kom AGO, czy Izako Boars wraz z Piotrem “izakiem” Skowyrskim na czele. Zawodników tych można spotkać na serwerach matchmaking, turniejach oraz star-gatherach, które stały się “wizytówką” portalu. Oprócz przedstawicieli profesjonalnej sceny, na Esportalu można też spotkać wielu streamerów w tym m.in. Filipa „tudsoN” Tudeva, Damiana „pevor” Kozioła, czy Daniela „STOMP” Płomińskiego.

Twórcy projektu chcą aby rok 2022 był nowym rozdziałem w życiu Esportala na terenie Polski i doskonale zdają sobie sprawę z niedociągnięć i niedoskonałości jakie mogły pojawiać się w ubiegłych latach, lecz chcą aby odeszły one w niepamięć. Platforma wraca do łaski polskich graczy o czym świadczy liczba 41.000 rozegranych spotkań w samym lutym, co stanowi 150% wzrost do poprzedniego miesiąca. Ponadto o 88% wzrosła liczba unikalnych aktywnych użytkowników oraz skok o 170% ilości wykupionych subskrypcji premium.

Planujemy mocną aktywizację polskiej społeczności CS’a. Każda esportowa kariera zaczęła się od gamingu i dzisiaj, mając takie narzędzia jak Esportal, gracze z łatwością mogą korzystać z wielu dostępnych opcji by spróbować swoich sił. To może być doskonały start dla wielu przyszłych zawodników i na pewno świetna rozrywka dla wszystkich. Misja jest ambitna: chcemy razem z Esportalem budować nowy poziom gamingu w Polsce wykorzystując nasze wspólne, długoletnie doświadczenia w tym zakresie” – podsumowuje Wiktor ‘TaZ’ Wojtas, kapitan zespołu HONORIS.

Esportal szykuje dla graczy kolejne aktywności. Na platformie można znaleźć turnieje jeden na jednego oraz w trybie Wingman, tworzone w kooperacji z organizacjami Astralis, x-kom AGO oraz HONORIS. We wszystkich zawodach walka toczy się o bardzo atrakcyjne nagrody jak skiny o wartości kilkuset dolarów. Na platformie Esportal odnajdą się również starsi fani Counter-Strike’a. W meczach można wybierać mapy spoza puli turniejowej, czyli Tuscan, Cobblestone, Santorini, Subzero, Season, Aztec, czy wszelkie stare odsłony Dust2, Train i Inferno. Z pewnością jest to gratka dla osób, które tęsknią za klasycznymi lokacjami.

Dla tych, którym wciąż mało informujemy, że tym tygodniu odbędzie się “SUPER WEEKEND”, podczas którego macie spore szanse zagrania z ambasadorami i streamerami platformy – w każdym spotkaniu jest 100% na drop dla jednego z uczestników. Pula nagród przewidzianych na te trzy dni wynosi ponad $1.500.