Faza grupowa ESPORT NOW Cup dobiega w piątek do końca. W grze pozostały trzy drużyny, które powalczą o jedno miejsce w półfinale turnieju.

  • CLEANTmix – ikustakA

Na start dnia czeka nas mecz o przetrwanie, czyli BO3 pomiędzy CLEANTmix i ikustakĄ. Zwycięzca tego spotkania utrzyma się w turnieju, przegrany zaś będzie musiał pożegnać się z rozgrywkami. Stawka jest więc bardzo wysoka. Kto jest faworytem? Zapewne CLEANTmix, czyli zespół z organizacją, posiadający regularnie grający skład i utytułowanego trenera. Niemniej jednak Crity i spółka w meczu otwarcia, czyli vs M1 EDEN mogli się lepiej zaprezentować, a tymczasem przegrali szybko, bo wynikiem 9:16.

ikustakA zaprezentowała się nieco lepiej, bo zdobyła jeden punkt więcej w swoim przegranym meczu, ale z drugiej strony zespół grał na mocniejszego rywala, czyli Izako Boars. Być może wonsz i spółka zaskoczą w piątek w jeszcze większym stopniu i wyrzucą za burtę turnieju CLEANTmix.

  • Decider

W drugim meczu na swojego rywala czeka już M1 EDEN. Ekipa SAYNA póki co prezentuje się nieźle, pokonała już CLEANTmix, stoczyła równą walkę z Izako Boars, czyli faworytem całego turnieju. Wszystko wskazuje na to, że M1 jest realnym kandydatem do drużyny numer 2 grupy B. By to jednak udowodnić, zespół musi wygrać „decidera”. Kto wygra to spotkanie, zagra w półfinale z Pompą Team, drugą parą jest Izako Boars i los kogutos.

Harmonogram spotkań:

  • 17:00 CLEANTmix – ikustakA
  • 19:00 Decider

ESPORT NOW Cup to turniej dla polskich drużyn, który jest jednocześnie rozgrywką kwalifikacyjną do European Development Championship. Partnerami ESPORT NOW Cup zostali Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, LG, SPC Gear oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Transmisja turnieju odbędzie się z kolei na kanale Twitch ESPORTNOW.