Znamy pierwszego uczestnika play-offów ESPORT NOW Cup. To Pompa Team, która wygrała w pierwszym dniu dwa mecze i zapewniła sobie 1. miejsce w grupie A rozgrywek.

Turniej otworzyli gracze los kogutos i Last Rites Gaming. Koguty mimo bycia faworytem, nie zdołały spełnić pokładanych w nich oczekiwań. Last Rites zaskoczyło przeciwników bardzo dobrą pierwszą połową na Mirage'u, którą zespół z otwartych kwalifikacji wygrał wynikiem 9:6. W drugiej połowie spotkanie było już bardziej wyrównane, a obie drużyny zdobywały punkt za punktem. Ostatecznie przewaga wywalczona w pierwszej części meczu wystarczyła, by to Last Rites cieszyli się ze zwycięstwa 16:13. Tym samym MonsteR i spółka przeszli do meczu wygranych grupy A.

W drugiej parze zmierzyły się ze sobą Pompa Team i PGE Turów Zgorzelec, czyli dwa teamy przebywające obecnie w stanie przebudowy. Pompa Team ponadto miała w swoich szeregach absolutną gwiazdę rozgrywek, czyli mouza, który znajduje się na testach w organizacji. Drużyna doświadczonego gracza udzieliła srogiej lekcji przeciwnikom, wygrywając pierwszą połowę na Trainie wynikiem 12:3. Po zmianie stron repo i spółka walczyli o come-back, ale strata była zdecydowanie zbyt duża, by ją odrobić. W rezultacie to Pompa Team byłą górą wynikiem 16:7.

Mecz o 1. miejsce odbył się pomiędzy Pompą Team a Last Rites. W tym spotkaniu obejrzeliśmy aż trzy mapy. Pierwsza z nich – Inferno – wpadła na konto graczy Last Rites, którzy wygrali wynikiem 16:12. Źródłem sukcesu zespołu była doskonała pierwsza połowa, w której to udało się zdobyć aż 11 punktów – później wystarczyło jedynie domknąć tę mapę. Druga lokalizacja, czyli Vertigo, padła już łupem Pompy. Ekipa mouza świetnie zareagowała i na niedokończonym wieżowcu rozbiła rywala wynikiem 16:7. Podobną skalę dominacji zaobserwowaliśmy na Overpassie. Tutaj PT odniosło zwycięstwo 16:9, a genialny występ zaliczył fr3nd – zawodnik z 27 fragami był najlepszym graczem na serwerze. W rezultacie to Pompa Team jest pierwszą drużyną, która zameldowała się w półfinale ESPORT NOW Cup.

ESPORT NOW Cup to turniej dla polskich drużyn, który jest jednocześnie rozgrywką kwalifikacyjną do European Development Championship. Partnerami ESPORT NOW Cup zostali Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, LG, SPC Gear oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Transmisja turnieju odbędzie się z kolei na kanale Twitch ESPORTNOW.