Znamy już wynik pierwszego półfinału ESPORT NOW Cup. Pompa Team pokonała 2:0 M1 EDEN i tym samym zameldowała się w finale turnieju.

  • Pompa Team 2:0 M1 EDEN (Nuke 25:23, Vertigo 16:9)

Mecz rozpoczął się na Nuke'u, czyli mapie wybranej przez M1 EDEN. Warto nadmienić, że drużyna ta grała w nieco zmienionym składzie, gdyż w buty Czapela wskoczył Riczi Maszynka. Od samego początku spotkania było gołym okiem widać, że obie ekipy po prostu lubią grać na tej mapie. Rywalizacja była bardzo zacięta, a żadna z drużyn nie potrafiła zbudować nieco większej przewagi nad przeciwnikiem. Tak wyrównane spotkanie musiało się rozstrzygnąć tylko w jeden sposób – dogrywką. My jednak obejrzeliśmy nie jedną, a aż trzy dogrywki! Ostatecznie Pompa Team wygrała tę wojnę nerwów i zakończyła wyczerpującego Nuke'a zwycięstwem 25:23.

Rywalizacja przeniosła się na Vertigo, czyli wybór Pompy. Tutaj początkowo zapowiadało się na kolejny thriller, w końcu pierwsza połowa zakończyła się minimalnym zwycięstwem M1 EDEN 8:7. Po zmianie stron jednak wszystkie wątpliwości rozwiali gracze Pompa Teamu, którzy perfekcyjnie grali w obronie. Mouz i spółka dominowali przeciwnika na każdym pixelu mapy i ekspresowo zakończyli Vertigo zwycięstwem 16:9. Tym samym to Pompa Team została pierwszym finalistą ESPORT NOW Cup. W drugim półfinale, który startuje w okolicach 20:00, zobaczymy Izako Boars konta los kogutos.

ESPORT NOW Cup to turniej dla polskich drużyn, który jest jednocześnie rozgrywką kwalifikacyjną do European Development Championship. Partnerami ESPORT NOW Cup zostali Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, LG, SPC Gear oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Transmisja turnieju odbędzie się z kolei na kanale Twitch ESPORTNOW.