Poznaliśmy wszystkie wyniki grupy A ESPORT NOW Cup. Do play-offów awansowali również gracze los kogutos, którzy zajęli drugie miejsce w tabeli.

Środowy dzień rozpoczął się od rywalizacji pomiędzy los kogutos a PGE Turowem Zgorzelec. Obie drużyny stanęły na ostrzu noża, gdyż przegrany kończył swój udział w turnieju. Pierwsza mapa, czyli Train była bardzo wyrównana i zakończyła się dopiero po trzydziestu rundach wygraną los kogutos 16:14. Na drugiej lokacji – Vertigo – Tury zdołały odpowiedzieć, pokonując przeciwnika 16:11. Decydującą mapą spotkania był Mirage. Ten paradoksalnie miał już w sobie o wiele mniej emocji, bo los kogutos po prostu nie dawało rywalowi dojść do głosu. Efekt był piorunujący – Koguty wygrały 16:7 i wyrzuciły PGE Turów za burtę turnieju.

Po krótkim odpoczynku Enzo i spółka stanęli do walki z Last Rites – zwycięzca tego meczu brał wszystko, czyli awansował do play-offów, przegrany zaś musiał pożegnać się z rozgrywkami. los kogutos jako ta bardziej doświadczona drużyna od samego początku pokazywała pazur. Na Nuke'u rozgrywała bardzo dobrą stronę terro, zakończoną ostatecznie wygraną 8:7. Po zamianie stron Koguty szybko rozwiały jakiekolwiek wątpliwości na temat tego, kto powinien wygrać na tej mapie. Skończyło się wynikiem 16:10 dla los kogutos.

Druga mapa, czyli Overpass i początkowo powtórka z rozrywki. To znaczy, że pierwszą połowę wygrała ekipa Enzo, co więcej, zrobiła to z jeszcze większą przewagą, czyli 9:6. Po zmianie stron Last Rites nie zamierzali się jednak szybko poddać i podjęli rękawice. W rezultacie do samego końca nie wiedzieliśmy, kto zwycięży na Overpassie. Ostatecznie minimalnie lepsi w końcówce byli zawodnicy los kogutos, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zakończyli mecz wynikiem 16:14.

Tym samym to druga ekipa, która awansowała do fazy play-off. Pierwszą byli gracze Pompa Teamu, którzy przeszli przez rywalizację w grupie suchą stopą i zajęli pierwsze miejsce.

ESPORT NOW Cup to turniej dla polskich drużyn, który jest jednocześnie rozgrywką kwalifikacyjną do European Development Championship. Partnerami ESPORT NOW Cup zostali Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, LG, SPC Gear oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Transmisja turnieju odbędzie się z kolei na kanale Twitch ESPORTNOW.