Przed nami ostatni dzień ESPORT NOW Cup. Pozostał nam do rozegrania tylko finał turnieju, w którym Pompa Team zmierzy się Izako Boars.

  • Pompa Team – Izako Boars

Tak naprawdę to najbardziej odpowiednia para finału, o jakiej mogliśmy pomyśleć. Bez wątpienia to dwie największe marki, które wzięły udział w turnieju. Posiadają również największe gwiazdy w swoich zespołach, czyli mouza, STOMPA, czy byaliego, który dzisiaj również zastąpi mono w szeregach Dzików. Obie drużyny były także zwycięzcami swoich grup. Można więc powiedzieć, że zestawienie finału nie powinno nikogo dziwić.

Pompa Team przez cały turniej prezentuje się niemal nienagannie – jedynie przegrane Inferno z Last Rites nieco kłuje w oczy. Mimo to mouz i spółka na dwóch kolejnych mapach udowodnili, że należy im się awans z grupy. W półfinale zaś stoczyli bardzo wyrównany bój z M1 EDEN, szczególnie na Nuke'u, który był kolejnym dowodem nieustępliwości drużyny. Tak oto wyglądała droga do finału.

Dziki odwzorowały tę drogę niemal 1:1, bowiem w fazie grupowej również dobrze zaczęli, by w meczu zwycięzców potknąć się na jednej mapie. Na późniejszych lokacjach nie mieliśmy już jednak wątpliwości, że Izako Boars to drużyna lepiej przygotowana. W półfinale zaś ekipa STOMPA zmierzyła się z los kogutos. Dziki pogoniły Koguty na dwóch mapach, zaliczając dwie, bardzo pewne zwycięstwa.

Tym samym poznaliśmy dwie drużyny, które zagrają ze sobą w finale. Stawką spotkania będzie awans do turnieju głównego European Development Championship, drugie miejsce zaś otrzyma zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji tego międzynarodowego wydarzenia. Zapowiada się nam na pasjonującą, bardzo wyrównaną rywalizację. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

ESPORT NOW Cup to turniej dla polskich drużyn, który jest jednocześnie rozgrywką kwalifikacyjną do European Development Championship. Partnerami ESPORT NOW Cup zostali Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, LG, SPC Gear oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Transmisja turnieju odbędzie się z kolei na kanale Twitch ESPORTNOW.