ESPORT NOW Cup: Izako Boars zwycięzcą turnieju!

23.05.2021 Aleksander Kurcoń

Izako Boars wygrało 2:1 z Pompą Team i tym samym to Dziki zakończyły ESPORT NOW Cup na pierwszym miejscu. STOMP i spółka zapewnili sobie jednocześnie awans do turnieju głównego European Development Championship Season 4.

  • Izako Boars 2:1 Pompa Team (Dust2 16:12, Vertigo 14:16, Nuke 16:10)

Spotkanie rozpoczęło się na wybranym przez Izako Boars Duście. Po zaledwie kilkunastu minutach zrozumieliśmy, dlaczego podopieczni Hypera postawili na tę mapę – wygranie pierwszej połowy 11:4 mówiło samo za siebie.

Po zmianie stron Pompa Team starała się odrabiać straty. Zespołowi szło to jednak mozolnie i chociaż druga połowa w ich wykonaniu była zdecydowanie lepsza od pierwszej, to strata punktowa była zbyt duża, by ją udało się ot tak załatać. W efekcie Izako Boars mogli cieszyć się ze zwycięstwa 16:12 na pierwszej lokacji.

Przenieśliśmy się na Vertigo, czyli pick Pompy. Dziki jednak od początku udowadniały, że na niedokończonym wieżowcu czują się równie mocno, co Duście. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie potrafiła uciec rywalowi na jakąś znaczącą odległość. W efekcie na półmetku rywalizacji Pompa Team prowadziła zaledwie jednym punktem. Słabością zespołu było jednak tzw. one-man army w postaci mouza. Doświadczony zawodnik wyraźnie odstawał od swoich kolegów, którzy jednocześnie zawodzili. To w dłuższej perspektywie mogło powodować problemy.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla iBoars – od wygrania pistoletówki. Gdy jednak rywal zaczął grać z pełnym ekwipunkiem, to pojawiły się pierwsze problemy. Do fragującego mouza dołączył znakomity fr3nd, dzięki czemu Pompa psuła bardzo dużo krwi przeciwnikowi. Na tyle dużo, że zdołała ostatecznie pokonać przeciwnika wynikiem 16:14 i doprowadzić do trzeciej mapy.

Decydującą mapą spotkania był Nuke. Początkowo to gracze Pompy czuli się na tej lokacji lepiej, problemy zespołu zaczęły się kilka rund później, gdy Izako Boars zaczęli przejmować kontrolę nad mapą. Podopieczni Hypera bardzo dobrze radzili sobie w roli atakującej drużyny i pierwszą połowę zakończyli prowadzeniem 9:6.

Po zmianie stron dominacja IB jeszcze wzrosła. Dziki, grając po stronie broniącej, wyglądały na o wiele lepiej przygotowaną drużynę. Genialnie grał duet STOMP – Szejn, który raz za razem zdobywał kolejne fragi. Ta para również zakończyła nam całe spotkanie, zdobywając ostatnie zabójstwa na mapie. Dziki tym samym ekspresowo zakończyły rywalizację na elektrowni atomowej, wygrywając ostatecznie 16:10.

Tym samym to STOMP i spółka zakwalifikowali się do turnieju głównego European Development Championship Season 4, Pompa Team zaś wystąpi na zamkniętych kwalifikacjach turnieju.

ESPORT NOW Cup to turniej dla polskich drużyn, który jest jednocześnie rozgrywką kwalifikacyjną do European Development Championship. Partnerami ESPORT NOW Cup zostali Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, LG, SPC Gear oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Transmisja turnieju odbędzie się z kolei na kanale Twitch ESPORTNOW.

Inne tego autora