Zapowiadało się na bardziej wyrównane spotkanie, ale ostatecznie to była łatwa przeprawa dla Izako Boars. Dziki wygrały 2:0 z los kogutos i awansowały do finału ESPORT NOW Cup.

  • Izako Boars 2:0 los kogutos (Dust2 16:11 , Nuke 16:6)

Początek spotkania nie wskazywał jednak na to, że Dziki poradzą sobie z przeciwnikiem bez problemu. Na Duście to los kogutos mieli zdecydowanie lepszy start i przez moment prowadzili nawet sześcioma punktami. Przy wyniku 2:8 Izako Boars jednak się obudzili i zaczęli odrabiać straty. Po zmianie stron STOMPOWI i spółce nie utrudniła zadania przegrana pistoletówka, gdyż podopieczni hypera również i te starty szybko odrobili, a następnie przeszli do ofensywy. Ostatecznie IB zwyciężyło wynikiem 16:11 – kluczem do sukcesu było przebudzenie Szejna, który start miał traficzny, a później niemal otwierał tabelę.

Druga mapa miała w sobie już zdecydowanie mniej dramaturgii. Izako Boars, poza ponownie pistoletówką, mieli w pełni kontrolę nad tym, co dzieje się na serwerze i pierwszą połowę kończyli z trzypunktową przewagą. Po zmianie stron było jeszcze lepiej, chociaż teoretycznie Dziki miały trudniejsze zadanie – występowały bowiem w roli terrorystów. Los kogutos jednak sobie kompletnie nie radzili w obronie i nie byli w stanie powstrzymywać zmasowanych ataków rywala. W rezultacie ekipa STOMPA wygrała również Nuke'a, tym razem wynikiem 16:6, a liderem drużyny ponownie był Szejn.

Tym samym Izako Boars spotkają się jutro w finale z Pompą Team. Dziki i organizacja isamu mają już zapewniony udział w rozgrywkach European Development Championship, pytanie, czy będzie to slot w turnieju głównym, czy w zamkniętych kwalifikacjach.

ESPORT NOW Cup to turniej dla polskich drużyn, który jest jednocześnie rozgrywką kwalifikacyjną do European Development Championship. Partnerami ESPORT NOW Cup zostali Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, LG, SPC Gear oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Transmisja turnieju odbędzie się z kolei na kanale Twitch ESPORTNOW.