Pierwsza mapa wielkiego finału GEFORCE CUP pomiędzy Dobry&Gaming i Team Refuse została zdobyta przez faworytów turnieju. Druga mapa, czyli de_train

Cache rozpoczęło się pozytywnie dla Team Refuse, ale to właśnie Dobry&Gaming zdobył pierwszy punkt mapowy niesamowicie zbliżający ich do zwycięstwa.

de_train:

Runda nożowa po raz kolejny wpadła na konto minise i jego ekipy. Ponownie zdecydowali się na zagranie po stronie antyterrorystów. Pierwsze pistoletowe starcie wyszło na korzyść drużyny Dobry&Gaming. Znów wypracowali sobie tak ważną przewagę potrzebną do zdobycia trofeum i sporej puli pieniędzy. Przechodzili przez kolejne rundy z niebywałą łatwością, ponieważ terroryści nie byli w stanie postawić wystarczającego oporu (0:5). Dopiero przy takim wyniku Team Refuse obudziło się na chwilę doprowadzając do rezultatu (2:5). Niestety ich ekonomia z lekka podupadła i nie byli w stanie przedłużyć serii zdobytych punktów (2:6). W pewnym momencie wyczuło się nutkę zabawy ze strony mouz'a, który zaczął grać ze scar-20. Rundy zaczęły wpadać coraz szybciej na konto Dobry&Gaming (2:9).  Wtedy do głosu doszedł lunAtic, który zdobył trzeci punkt dla drużyny (3:9). Niestety mouz wraz ze SZPERO i MICHU pokazali, że nie ma opcji, aby trwało to dalej (3:11). Finalni pierwsza połowa skończyła się z korzyścią dla Dobry&Gaming, którzy zdobyli 11 punktów, a Team Refuse szczęśliwie dobili 4 rundy.

Druga połowa rozpoczyna się z dobrym wstępem w wykonaniu lunAtic'a i snatchie'go (5:11). Standardowo zdobyli lekka przewagę, która bardzo dobrze wykorzystali. Udało im się zdobyć trzy kolejne punkty, ale wtedy zaczęło się granie z pełnym wyposażeniem po stronie terrorystów (13:8). Po tej rundzie doszło do tego, co nie przyszło nikomu do głowy. Zamiast szybkich dwóch rund otrzymaliśmy niesamowity pokaz umiejętności Team Refuse, którzy prawie doprowadzili do dogrywki.

Druga mapa kończy się z rezultatem 16:14 dla Dobry&Gaming. Zyskali dwa punkty meczowe i tytuł zwycięzcy GEFORCE CUP odbywającego się na ESPORT NOW 2016 we Wrocławiu. Za pierwsze miejsce zdobyli trofeum oraz 18 tysięcy złotych.