Illuminar spróbuje dopisać na swoje konto pierwsze punkty w tym sezonie ESL Mistrzostw Polski. Obrońcy tytułu stoją jednak przed trudnym wyzwaniem, bowiem podejmą niepokonaną w grupie PALOMĘ.

Przed piątą grupową kolejką sytuacja Illuminar w ESL Mistrzostwach Polski jest wręcz tragiczna. Zespół EXUSA w dalszym momencie oczekuje na swoją pierwszą wygraną w tym sezonie. Zespół, który teoretycznie broni tytułu mistrza Polski po trzech grupowych spotkaniach nie ma na swoim koncie nawet punktu. O ten trudno będzie i dziś, bowiem IHG ma na horyzoncie pojedynek z PALOMĄ.

Wokół PALOMY sporo się ostatnio dzieje, lecz nie ma sensu mówić o tym w kontekście starcia z Illuminar. Ekipa Olimpa aktywnie bierze udział w rozgrywkach ESL Mistrzostw Polski i dziś ma szanse dopisać na swoje konto czwarte zwycięstwo z rzędu i tym samym praktycznie zapewnić sobie miejsce w fazie pucharowej, a co za tym idzie zagrać na lanie. Podopieczni turtle’a po czterech grupowych kolejkach prowadzą w swojej grupie z dziewięcioma punktami na koncie.

W ESL Mistrzostwach Polski poza meczem PALOMY z Illuminar czekają nas jeszcze dwa inne starcia. W jednym z nich PGE Turów Zgorzelec zmierzy się z ThunderFlash, zaś w drugim PACT UNGENTIUM.

19:00 – PGE Turów Zgorzelec vs ThunderFlash

20:15 – PALOMA vs Illuminar Gaming

21:30 – PACT vs UNGENTIUM