Sytuacja w grupie B ESL Mistrzostw Polski robi się coraz bardziej ciekawsza. Po czwartkowych pojedynkach PALOMA utrzymuje pozycje lidera, lecz ma już jedynie jeden punkt przewagi nad PACT.

Jeżeli ktoś poświęcił czwartkowy wieczór, aby obejrzeć ESL Mistrzostwa Polski, to z całą pewnością się nie zawiódł. Zawodnicy PGE Turów i ThunderFlash oraz PALOMY i Illuminar zafundowali nam kawał świetnego widowiska. Show skradło również PACT, które przejechało się wręcz po bezradnym UNGENTIUM.

Na start piątego tygodnia batalii w grupie B PGE Turów Zgorzelec podejmowało ThunderFlash, w którego składzie gościnnie wystąpił Snax, zastępując nieobecnego w tym czasie sw1zzzza. Żywa legenda pozytywnie wpłynęła na ekipę pawkoema, bowiem zawodnicy reprezentujący szyld błyskawicy pokonali wynikiem 16 do 14 swoich rywali, dopisując na swoje konto trzecie zwycięstwo w rozgrywkach.

W następnej kolejności na serwerze powitaliśmy graczy Illuminar oraz PALOMY. EXUS i spółka podchodzili do tego pojedynku z zerowym dorobkiem punktowym i doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że każda kolejna porażka może przekreślić ich szanse na awans do play-offów. Kolejnego potknięcia jednak nie było – IHG po dogrywce pokonało ekipę Olimpa i dopisała na swoje konto pierwsze dwa punkty. Mimo to obrońcy tytułu w dalszym momencie zajmują ostatnie miejsce tabeli.

Zdecydowanie najbardziej jednostronny był ostatni wczorajszy mecz mistrzostw Polski. W nim PACT gładko pokonało 16 do 6 UNGENTIUM, dzięki czemu skróciło dystans do PALOMY. Obecnie te dwie drużyny dzieli w tabeli już tylko punkt.

  • ThunderFlash 16:14 PGE Turów Zgorzelec
  • PALOMA 16:19 Illuminar
  • PACT 16:6 UNGENTIUM