Pierwszy dzień trzeciej kolejki ESL Mistrzostw Polski był przełamującym dla Dolej Miodu. Mixowy skład KEia potrafił urwać punkty faworyzowanemu MAD DOG’S PACT. Remis padł także w innym spotkaniu.

M1 EDEN wywozi kolejne punkty

Trzecią kolejkę ESL Mistrzostw Polski rozpoczynaliśmy starciem M1 EDEN i TPT. Obie drużyny całkiem nieźle weszły w nowy sezon i w tabeli zajmują wysokie lokaty.  Ekipa bojara potrafiła urwać już punkty nawet Anonymo.

Pierwszą mapą tego pojedynku był Nuke. TPT dobrze weszło w spotkanie i wygrało rundę pistoletową, aby następnie prawie przegrać force’a. Później inicjatywe przejęli już gracze M1 EDEN, którzy podkręcili tempo tego meczu i pierwszą połowę kończyli, prowadząc 10 do 5. Tarczyński Protein Team wygrał drugą pistoletówkę, ale ich rywale wykorzystali moment zwątpienia i zaraz później zdołali wygrać rundę numer jedenaście. To dodało skrzydeł ekipie REVA, która rozpędzona pewnie mknęła po zwycięstwo. Do sensacji nie doszło i wiceliderzy pewnie wywalczyli sobie pierwsze trzy punkty w tym pojedynku, wygrywając 16 do 7.

Następnie gracze zalogowali się na Vertigo, gdzie sprawy nabrały nagłego zwrotu akcji. To TPT dominowało swoich rywali, a ci nie mogli nic zrobić. W pewnym momencie formacja sk1tta prowadziła aż 8 do 1, a pierwszą połowę zakończyła, mając 7. punktową zaliczkę. W drugiej rundzie pistoletowej show skradł iso, który skompletował ace’a i w pojedynkę przywrócił nadzieję swojemu zespołowi. Te nietrwały jednak długo „Kabanosy” potrafiły wygrać rundę force, a następnie dwie kolejne, co przełożyło się na 10. punktowe prowadzenie.   Koniec meczu nie przyniósł nam specjalnych emocji. Zawodnicy Tarczyński Protein Team pewnie dowiozło prowadzenie i wygrało starcie na drugiej mapie. Tym samym oba zespoły podzieliły się punktami.

Dolej Miodu z pierwszymi punktami

W drugim spotkaniu faworyta mogliśmy wskazać gołym okiem. PACT podejmowało Dolej Miodu. Ekipa KEia była wskazywana w tym spotkaniu na pożarcie. Formacja MINISE’a nieźle się jednak zdziwiła, bo mixowy zespół od samego początku stawiał mocny opór i nie pozwalał MAD DOG’S PACT ociec z wynikiem. Całe spotkanie było bardzo wyrównane.  W pewnym momencie na tablicy wyników widniał wynik 10 do 10, dzięki clutchu 1vs2 lunAtica. Wówczas kontrolę nad spotkaniem przejęli ligowi debiutanci, którzy zdobyli kolejne pięć rund i sensacyjnie pokonali podopiecznych vinSa.

O komplet punktów Dolej Miodu rozpoczęło walkę na Vertigo. Tam spotkanie lepiej rozpoczęli jednak przedstawiciele PACT-u, którzy później nie wystrzegali się błędów w kolejnych rundach i tym samym Dolej Miodu potrafiło wyrównać. Połowę ponownie kończyliśmy z wynikiem na styk. Następnie zespół prowadzony przez vinSa pokazał świetną grę po stronie broniącej i odjechał swoim rywalom. Formacja KEia próbowała jeszcze wracać do meczu, ale nieskutecznie i ostatecznie musiała uznać wyższość MAD DOG’S PACT.

Dziś rozegrane zostaną kolejne mecze. Oto harmonogram:

  • 18:00 – Ungentium vs Lycans
  • 20:00 – Dolej Miodu vs ESCA Gaming