PGL Major Stockholm zbliża się wielkimi krokami, wcześniej jednak odbędą się ostatnie turnieje rangi RMR, które będą bezpośrednią drogą do stolicy Szwecji. Wszystkie RMR-y zorganizuje ESL.

IEM Fall – bo tak będzie się nazywał turniej w Europie – zaplanowano na 29 września – 10 października. Udział w nim weźmie aż 24 zespoły, a do wygrania oprócz punktów RMR jest także 105 tysięcy dolarów. Co ciekawe, ma on się odbyć na LAN-ie, na razie jednak nie wiemy w jakiej lokalizacji. Na innych kontynentach turniej również będzie nosił nazwę IEM Fall i będzie składał się z: w Ameryce Północnej 12 zespołów, Ameryce Południowej 4 zespołów, CIS 12 zespołów, Azji 4 zespołów oraz Oceanii z 4 zespołów. W tych przypadkach jednak rozgrywki odbędą się online.

Skupmy się na europejskiej części turnieju. Kwalifikacje do niego rozpoczną się jeszcze w sierpniu i potrwają do 10 września. Następnie przyjdzie pora na zamkniętą część kwalifikacji. Przypomnijmy, że IEM Fall będzie drugim i ostatnim turniejem RMR dla Europy, co nakłada jeszcze większą presję i zmniejsza margines błędu do minimum dla zespołów, które chcą zakwalifikować się do Majora.

Cały harmonogram rozgrywek dla Europy znajduje się poniżej:

  • 28-29 sierpnia – 1. tura otwartych kwalifikacji – link do zapisów
  • 2-3 września – 2. tura
  • 4-5 września – 3. tura
  • 9-10 września – 4. tura
  • 14-16 września – zamknięte kwalifikacje
  • 29 września – 10 października – IEM Fall na LAN-ie

Kto zagra na IEM Fall? Na razie nie jest to jasne, wiadomo tylko, że organizator przewidział aż 12 miejsc dla drużyn zaproszonych. Jeśli zaproszenia zostaną wysłane do ekip, które zajmują aktualnie pierwsze dwanaście miejsc rankingu punktów RMR, to niestety, ale Anonymo nie załapie się do tego grona. Polacy aktualnie zajmują 13. lokatę, posiadając 400 punktów. Jeśli jednak nie wymienialiby KEia na blacktear5, to  posiadaliby 500 punktów, co dawałoby im 11. lokatę. Organizatorzy mają jeszcze czas na przemyślenie zasad, według których będą wysyłać zaproszenia, te będą bowiem upublicznione dopiero 31 sierpnia.

Wyżej wymienione drużyny otrzymają zaproszenia na IEM Fall dzięki pozycji w aktualnym rankingu punktów RMR. Ostatnim na liście jest OG, które zajmuje 12. miejsce z 430 punktami na koncie. Co ciekawe Anonymo ma obecnie 400 punktów, jednak aż sto oczek jest odjętych za zmianę KEia na blackteara5.