ESL ujawnił harmonogram fazy zasadniczej dziewiątego sezonu ESL Pro League. W przeciwieństwie do poprzednich edycji, tym razem wszystkie spotkania zostaną rozegrane offline.

2019 rok przyniósł spore zmiany w funkcjonowaniu najbardziej prestiżowych lig na scenie CS:GO. Organizatorzy ESL Pro League oraz ECS zmienili system rozgrywania swoich zmagań, tak aby uniknąć problemów z harmonogramem. Takie decyzje sprzyjają również graczom, którzy unikną natłoku spotkań w internecie.

Siódmy sezon ECS już wystartował, natomiast jeśli chodzi o dziewiątą odsłonę ESL Pro League, poznaliśmy kolejne szczegóły. Zmagania w obu regionach rozpoczną się 12 kwietnia. Będą to mecze w ramach pierwszej fazy grupowej, gdzie cztery zespoły zostaną podzielone na cztery zbiory. Zwycięzcy awansują prosto na finały LAN-owe, natomiast drużyny z miejsc 2. i 3. zagwarantują sobie grę w drugiej fazie grupowej.

Druga faza grupowa wystartuje 14 maja. Osiem składów z poprzedniego etapu zostanie podzielonych na dwa zbiory. W Europie dwie czołowe formacje z obu z nich awansują na finały, natomiast w Ameryce Północnej promocję otrzymają tylko zwycięzcy.

Informacje dotyczące formatu oraz systemu relegacyjnego zostaną ujawnione niedługo. Póki co wiemy, że mecze europejskiej dywizji będą rozgrywane w studiu ESL w Leicester. W dziewiątym sezonie ESL Pro League weźmie udział devils.one, które jeszcze w barwach Team Kinguin wywalczyło awans po zwycięstwie nad Virtus.pro.

Harmonogram fazy zasadniczej 9. sezonu ESL Pro League wygląda następująco:

Pierwsza faza grupowa:

  • Grupa A: 12-14 kwietnia
  • Grupa B: 16-18 kwietnia
  • Grupa C: 19-21 kwietnia
  • Grupa D: 23-25 kwietnia

Druga faza grupowa:

  • Grupa A: 14-16 maja
  • Grupa B: 21-23 maja