W krótkiej przerwie pomiędzy zmaganiami lanowymi wracamy do ligi internetowej, podczas której szesnaście zespołów walczy w fazie zasadniczej szóstego sezonu ESL Pro League.

Wspólnie z zakładem bukmacherskim eFortuna.pl przygotowaliśmy dla Was analizę spotkań trzeciej kolejki w jednej z najbardziej prestiżowych lig internetowych – ESL Pro League. To już szósta odsłona tego przedsięwzięcia, a z każdym rokiem możliwości i pula nagród zwiększa się niewyobrażalnie. Z tego powodu wiele zespołów zawzięcie walczy o miejsce wśród najlepszych szesnastu zespołów danego regionu, które przez kilka tygodni mierzą się ze sobą w fazie zasadniczej, by następnie, dzięki zdobytym wcześniej punktom, zagrać na scenie przed publicznością na wielkich finałach. W tym artykule skupimy się na zmaganiach w regionie europejskim, potyczki w Ameryce pojawią się niebawem na naszej stronie.

Sweden GODSENT

Kurs w pierwszym meczu:
1.45
Kurs w drugim meczu:
1.45

LDLC European Union

Kurs w pierwszym meczu:
2.37
Kurs w drugim meczu:
2.37

To będzie pierwsze bezpośrednie spotkanie tych zespołów, więc z pewnością emocji nie zabraknie. Standardowo według formatu ESL Pro League odbędą się dwa mecze w formacie best-of-one. Przed tym zarówno GODSENT jak i Team LDLC musiały uznać wyższość naszej rodzimej formacji PRIDE w otwartych kwalifikacjach do EPICENTER, jednak mniejszą ilość rund zdobyła drużyna ze Szwecji. Pierwsza batalia stoczy się na mapie Inferno, zaś druga na Overpass. Szanse są wyrównane, tym bardziej, że kilka dni temu szwedzka formacja zmieniła swojego prowadzącego, którym został Fredrik 'freddieb' Buö, czyli nowy nabytek organizacji (wcześniej reprezentował barwy Epsilon). Zatem gra Szwedów może nie być jeszcze tak dopracowana, jak chcieliby tego sami zawodnicy, jednak może też wprowadzić powiew świeżości i całkowicie zaskoczyć przeciwników. Według użytkowników Fortuny, dziś wieczorem w obu starciach tryumfować będzie GODSENT, jednak według mnie dojdzie do remisu. Szwedzcy gracze powinni bez większych problemów poradzić sobie na Overpassie (tym bardziej, że przed kilkoma dniami pokonali tam duńskie Astralis), a na Inferno nieco namieszać mogą reprezentanci LDLC.

Data: 12 września, godzina 19:00 (Inferno), godzina 20:10 (Overpass)

Germany BIG

Kurs w pierwszym meczu:
1.6
Kurs w drugim meczu:
1.6

Heroic Denmark

Kurs w pierwszym meczu:
2.06
Kurs w drugim meczu:
2.06

Reprezentanci niemieckiego BIG Clan dopiero wrócili z Grecji, gdzie przed kilkoma dniami grali w turnieju ESG Tour Mykonos 2017. Swoje zmagania zakończyli w fazie grupowej, wygrywając tylko jednokrotnie – z francuską formacją EnVyUs. Dwukrotnie musieli uznać wyższość późniejszego finalisty, amerykańskiego Liquid, jednak gra obu tych zespołów stała na bardzo wysokim poziomie, a wyniki były bliskie remisu. Duńskie Heroic również toczyło swoje boje na greckiej wyspie, jednak w drugiej grupie. Duńczycy również nie wyszli z grupy, najpierw przegrali z Gambit, następnie ulegli tryumfatorowi całego wydarzenia – mousesports. W bezpośrednich spotkaniach górą są duńscy zawodnicy, bowiem wygrali oni trzy z pięciu rozegranych między sobą map, jednak jeżeli patrzeć na statystyki z minionego turnieju, to lepiej prezentują się Niemcy i to ich typuję na faworytów całego dwumeczu, podobnie jak użytkownicy Fortuny. Zawodnicy najpierw staną w szranki na Trainie, następnie przeniosą się na Overpassa.

Data: 12 września, godzina 21:20 (Train), godzina 22:30 (Overpass)

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach ESL Pro League Season 6. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.