Dziś dowiedzieliśmy się o zmianach w formacie rozgrywek nadchodzącego IEM Katowice 2019. Na Majorze zobaczymy jeszcze więcej starć BO3 w ramach systemu szwajcarskiego.

Od dłuższego czasu na Majorach w ramach początkowych rozgrywek widzimy system szwajcarski. Wielu przypadł on do gustu, jednak przypominamy, że nie brakowało w nim pojedynków BO1, które są dość losowe, gdyż jeśli źle wejdziesz w dany mecz, masz bardzo małe szanse, żeby do niego powrócić. ESL postanowił wyjść naprzeciw temu i dodał jeszcze więcej starć BO3, niż widzieliśmy na ostatnim FACEIT Majorze w Londynie.

Podczas Majora w Anglii zespoły mierzyły się w BO3 tylko w piątej rundzie systemu szwajcarskiego. W Katowicach natomiast będziemy oglądać ten format przy każdym decydującym meczu. Dodatkowo organizatorzy zdecydowali, że przed rozpoczęciem wydarzenia, wszystkie ekipy ułożą swoich przeciwników od najsłabszego do najmocniejszego. Pomoże to sprawić, aby turniej był jeszcze bardziej sprawiedliwy i żeby nikt nie miał zbyt łatwej, bądź za ciężkiej drogi.