VP nie dało sobie rady w spotkaniu z SK Gaming. Polacy przez to muszą zwyciężyć trzy razy z rzędu, żeby przejść do fazy pucharowej.

Proces odrzucania map:

  • Poland Virtus.pro odrzuca Overpass
  • Brazil SK odrzuca Nuke
  • Brazil SK odrzuca Train
  • Poland Virtus.pro odrzuca Cobblestone
  • Poland Virtus.pro odrzuca Inferno
  • Brazil SK odrzuca Cache
  • Mapą spotkania został Mirage – Brazil SK 16:9 Poland Virtus.pro

Zaczęliśmy standardowo od rundy pistoletowej. W niej lepsi okazali się reprezentanci SK Gaming. Mimo, że nasi zagrali dość ładne wejście na bombsite A, to Brazylijczycy dali radę go odbić. W drugiej odsłonie, także Polacy podłożyli bombę, więc w trzeciej zagrali z pełnym ekwipunkiem (granaty i przede wszystkim AK-47). Mało brakowało, a mieliby pierwszy punkt na swoim koncie, ale pashaBiceps w sytuacji 1v1 musiał uznać wyższość TACO – 0:4. Dalsza faza spotkania cały czas była kontrolowana przez SK. Ekipa FalleNa prezentowała znacznie lepszy poziom, niż nasi rodacy, więc po siedmiu rundach prowadzili aż 7:0. Przyszło lekkie przełamanie po stronie Virtus.pro, ale tylko na chwilę – zwyciężyli dwa razy i później ponownie oglądaliśmy dominujące SK Gaming. W samej końcówce części numer jeden, VP dołożyło małą cegiełkę do wyniku, który i tak był tragiczny – przegrywali aż 3:12.

Druga połowa musiała się zacząć od wygranej pistoletówki przez VP, jeśli Polacy chcieli myśleć o powrocie. Tak się nie stało, ale zaskoczyli rywali w następnej rundzie, grając z gorszym ekwipunkiem. Później złapali z nimi lekki kontakt, ale nadal do powrotu było daleko. W końcu przyszło magiczne eco od SK, które dało Brazylijczykom piętnasty punkt. Kompletnie załamało to reprezentantów Virtus.pro, którzy mieli w zasięgu ręki dziesiątą rundę, ale jednak się nie udało. Decydujące okazały się fragi od FalleNa z Galila, który zrobił wtedy różnicę. SK Gaming wygrało wynikiem 16:9. Polacy potrzebują teraz aż trzech zwycięstw z rzędu, aby wyjść na scenę.

Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć więcej na temat ESL One Cologne 2017, to zapraszamy tutaj. Na żywo uzupełniamy dla Was wyniki oraz inne rzeczy związane z samym eventem.