Fnatic pokonało Space Soldiers w pierwszym meczu trzeciego dnia ESL One Cologne 2017. Turecka drużyna została wręcz zdeklasowana przez przeciwników. To oznacza również, że przygoda zwycięzców GEFORCE CUP z turniejem w Niemczech właśnie się zakończyła.

Proces wyboru mapy:

  • Sweden Fnatic odrzuca Cache
  • Turkey Space Soldiers odrzuca Overpass
  • Turkey Space Soldiers odrzuca Inferno
  • Sweden Fnatic odrzuca Cobblestone
  • Sweden Fnatic odrzuca Train
  • Turkey Space Soldiers odrzuca Nuke
  • Mapa spotkania: Mirage

Kolejny dzień zmagań podczas ESL One w Kolonii rozpoczął się od zdobytej przez Space Soldiers nożówki. Ekipa ta zdecydowała się na start po stronie atakującej. Fnatic rozegrało dobrą pistoletówkę, po której wykorzystało przewagę broni. Terroryści tryumfowali podczas pierwszego fulla, jednakże nie udało im się pójść za ciosem i doprowadzić do remisu. Fnatic momentalnie doprowadziło do wyniku 4:1. Póki co, to szwedzka formacja kontrolowała sytuację. Brak niepotrzebnych skróceń i dobra komunikacja pozwoliły antyterrorystom na zdobycie kolejnego fulla, tracąc podczas niego tylko jednego zawodnika. Space Soldiers było bezradne. Turcy próbowali zmieniać swoje taktyki, ale nie byli w stanie przeciwstawić się wyśmienitej obronie swoich rywali. Jedna wygrana SS jeszcze o niczym nie świadczyła. Jak to określiła znana wszystkim komentatorka Lauren „Pansy” Scott – to wyglądało tak, jakby Fnatic grało deathmatch. Sześciopunktowa strata 2:8 zmusiła zwycięzców GEFORCE CUP 2017 do wykorzystania taktycznej pauzy. Po wznowieniu nie zmieniło się zupełnie nic. Póki co, podopieczni Jimmy „Jumpy” Berndtsson deklasowali przeciwników. Nic więc dziwnego, że niegdyś znakomita szwedzka ekipa wygrała pierwszą połowe z monstrualną przewagą, wynoszącą aż 13:2. Musiał się zdarzyć cud, aby Space Soldiers podniosło się z tego upadku. Na to się jednak nie zanosiło. Turecką ekipę dzieliło jedenaście punktów do samego remisu.

Space Soldiers wygrało drugą rundę pistoletową, ale nie było w stanie obronić się przed szalonym atakiem Fnatic w rundzie anty-eco. Szwedzi nie dali swoim przeciwnikom najmniejszych szans. Bez problemu doprowadzili to spotkanie do końca, i wygrywając je 16:3 wyeliminowali Space Soldiers z dalszej gry w turnieju.