Piąta runda oznacza mecze o wszystko. Wygrany awansuje do ćwierćfinałów, zaś przegrany żegna się z turniejem. Szczęśliwcami, którym udało wywalczyć się ćwierćfinały okazali się Brazylijczycy.

• Mapa de_Mirage – Brazil SK Gaming 16:6 Sweden Fnatic

Szwedzi zaczęli od taktycznego wejścia na bombsite A. Dzięki niemu wygrali pistoletówkę oraz nie dali się zaskoczyć w kolejnych dwóch rundach. Podczas pierwszego fulla Brazylijczyków nie było już tak łatwo. SK Gaming wyeliminowało całą przeciwną drużynę, nie tracąc przy tym ani jednego zawodnika. Gdy doprowadzili do remisu, Fnatic zdecydowało się na pauzę taktyczną, podczas której omówili sobie kolejny atak. Okazał się on skuteczny, lecz następny pogrążył ekonomię Szwedów. Nie dali się jednak pozostawić w tyle i odpowiedzieli na wynik 5:5. Dopiero wtedy zawodnikom SK Gaming udało się przejąć wodze tego spotkania. Od tego momentu nie oddali swoim oponentom ani jednego punktu, dzięki czemu zakończyli pierwszą połowę wynikiem 10:5.

Druga pistoletówka wpadła na konto SK Gaming. Bez żadnego problemu rozprawili się z przeciwnikami również podczas ich rund eco. Pierwszy punkt w drugiej połowie Szwedzi zdobyli przez poważny błąd Brazylijczyków, którym zabrakło czasu na podłożenie bomby. Okazało się, że był to nic nieznaczący punkt. Zawodnicy SK ponownie pokonali Szwedów w kolejnej rundzie, przez co ekonomia Fnatic legła w gruzach. Ekipie Fallena nie potrzeba było dużo by skończyć te spotkanie. Zamknęli tę mapę wynikiem 16:6.