Pojedynek FaZe Clan kontra OpTic Gaming to ostatni mecz czwartej rundy formatu szwajcarskiego, a to oznacza, że wygrany tego spotkania awansuje do fazy pucharowej.

  1. European Union FaZe odrzuca Cobblestone
  2. United States OpTic odrzuca Overpass
  3. United States OpTic odrzuca Inferno
  4. European Union FaZe odrzuca Mirage
  5. European Union FaZe odrzuca Cache
  6. United States OpTic odrzuca Nuke
  7. Pozostaje Train
  • Mapa de_Train – European Union FaZe Clan 10:16 United States OpTic Gaming

FaZe Clan rozpoczynając po stronie broniącej bombsite'y skutecznie odparło atak w pistoletówce. Dzięki podłożonej bombie podczas force buy'a OpTic było w stanie zakupić pełne wyposażenie już w trzeciej rundzie. Jak się okazało była to niezwykle trafna decyzja, ponieważ udało im się zdobyć ten punkt i zmusić przeciwników do zagrania dwóch eco. To pozwoliło wysunąć się zawodnikom OpTic na prowadzenie, warto nadmienić, że po stronie powszechnie uważanej za trudniejszą. Gdy doprowadzili do wyniku 2:6, FaZe Clan zdecydował się na pauzę taktyczną. Po niej ekipa NiKo zdobyła jeden punkt, lecz od razu potem przegrali kolejną rundę. Poskutkowało to poważnymi problemami ekonomicznymi. Pierwsza połowa minęła niemalże idealnie dla zawodników z Ameryki. Przed zmianą stron zdobyli aż 12 punktów.

Druga pistoletówka również wpadła na konto zawodników FaZe. Przywróciło to wiarę w odrobienie strat w tym spotkaniu. Zgasła jednak na pierwszym fullu Amerykanów. OpTic świetnie poradziło sobie z obroną bombsite'ów, dzięki czemu poczynili kolejny krok w stronę ćwierćfinałów. Następnie przyszedł czas na zrobienie dwóch kroków do tyłu. FaZe Clan wygrało kolejną rundę, przez co zmusiło drużynę mixwella do rozegrania eco. OpTic doszło do głosu dopiero gdy znów wyposażyło się w karabiny i dwie snajperki. FaZe Clan mimo porządnej próby powrotu do tego spotkania, nie dało rady. Zabrakło kilku punktów oddanych przeciwnikom w pierwszej połowie meczu. Ostatecznie OpTic pokonało FaZe Clan wynikiem 10:16.