Żarty się skończyły. Czas na prawdziwą wojnę o mistrzostwo ESL One New York!

26 września wystartował prestiżowy turniej offline – ESL One New York 2019. W puli nagród zmagań znalazło się $200 000, a do walki o część tej kwoty przystąpiło łącznie osiem zespołów. Po dwóch dniach rywalizacji na polu bitwy pozostały już tylko cztery najlepsze drużyny, które wejdą na główną scenę i zagrają w fazie pucharowej. Niżej przedstawiamy harmonogram półfinałów.

  • 19:00 Denmark Astralis vs. United States Team Liquid
  • 22:30 United States Evil Geniuses vs. G2 Esports

Jak widać – w grze mamy dwie formacje z Ameryki i dwie z Europy. Jest zatem szansa na w pełni europejski lub amerykański finał. Warto podkreślić, że LAN-a w Nowym Jorku organizowanego przez ESL jeszcze nigdy nie zwyciężył skład z regionu NA. Minioną edycję unosząc trofeum zakończyło mousesports, natomiast w tym roku zabrakło ich na ESL One NY, więc na pewno reprezentanci wspomnianej marki nie obronią tytułu mistrza.

Jeżeli chodzi o pierwszy pojedynek, to jest on bardzo symboliczny. Wystąpią w nim przecież dwie najlepsze ekipy, które od dawna prezentują niesamowicie wysoki poziom. Duńczycy w 2018 roku zgarniali praktycznie każde ważniejsze zmagania na swoje konto, a Amerykanie odpalili się w tym sezonie wygrywając w szybkim tempie nagrodę Intel Grand Slam S2, dzięki której wzbogacili się o okrągły milion dolarów. Choć chcielibyśmy Wam wskazać faworyta w spotkaniu, to jednak jest to niemożliwe. Możemy za to powiedzieć, czego oczekujemy od widowiska. Trzech map, dogrywek, clutchów, zwrotów akcji. W końcu na serwer wejdą dwa giganty. Nie wyobrażamy sobie inaczej tego meczu.

Następne w kolejce do pokazania swoich umiejętności stanie Evil Geniuses G2. Ci pierwsi zaliczają naprawdę niezły debiut w nowych barwach. Zawodnicy do niedawna znani jako NRG, pod banderą EG gładko przeszli przez pierwszy etap ESL One New York pokonując na swojej drodze mistrzów StarLadder Major Berlin – Astralis. Być może staną z nimi do walki jeszcze raz w starciu o puchar, lecz aby do tego doszło, podopieczni zonica muszą przejść przez Team Liquid, a tarik i spółka triumfować z gronem kioShimy, które miło nas póki co zaskakiwało. Francuzi w ramach zawodów w Stanach Zjednoczonych zaprezentowali, co potrafią dwukrotnie zwyciężając z ENCE i urywając mapę Liquid.

Półfinały w języku polskim transmitowane będą na kanale ESL Polska.