Skład Virtus.pro po niezmiernie ciężkiej walce w półfinale z drużyną SK Gaming trafił do finału ESL One New York. Polacy ponownie w tym turnieju zmierzyli się z formacją Natus Vincere, tym razem ich spotkanie odbyło się w formacie BO3.

Warto nadmienić, iż drużyna Natus Vincere jako pierwsza trafiła do rozgrywek półfinałowych, zdobywając trzy zwycięstwa i ani jednej porażki. Polacy nie poradzili sobie aż tak dobrze. Byli zmuszeni do rozegrania wszystkich pięciu meczy. Do półfinału dostali się po niezmiernie emocjonującej walce ze składem OpTic, w której na mapie Cobblestone zdobyli zwycięstwo z wynikiem 16:14.

Proces banowania map

Poland Virtus.pro odrzuca Dust2
CIS Natus Vincere odrzuca Cache
Poland Virtus.pro wybiera Cobblestone
CIS Natus Vincere wybiera Train
Poland Virtus.pro odrzuca Overpass
CIS Natus Vincere odrzuca Nuke
Pozostaje Mirage

Poland Virtus.pro 16:3 CIS Natus Vincere
mapa: de_cobblestone

Polacy rozpoczęli spotkanie finałowe od mapy Cobblestone po stronie terrorystów. W rundzie pistoletowej Paweł „byali” Bieliński, pozostając w sytuacji jeden kontra jeden po ataku na bombsite B, obronił podłożoną bombę i zdobył pierwszy punkt na konto swojej drużyny. Kolejne dwie rundy dzięki lepszej sytuacji finansowej również trafiły na konto Polaków. W rundzie na pełnym wyposażeniu gracze Virtus.pro zastosowali imitację ataku na bombsite B, po czym finalnie bomba została podłożona na drugim z bombsiteów. Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski wraz z Wiktorem „TaZ” Wojtasem zdobyli w niej po dwa zabójstwa i kolejny punkt na swoje konto. Ta połowa była prawdziwym pokazem umiejętności polskiej drużyny. zdobyli w niej aż trzynaście rund, co dało wynik 13:2 na ich korzyść.

Po zamianie stron świetną rundę pistoletową rozegrał Janusz „Snax” Pogorzelski zdobywając aż cztery zabójstwa i czternasty dla składu Virtus.pro. Kolejna potyczka, tym razem po czterech zabójstwach od TaZa również trafiła na ich konto. Skład Natus Vincere zdobył tylko jedną rundę, co dało końcowy wynik tej mapy 16:3 dla formacji Virtus.pro.

Statystyki

Poland Virtus.pro 8:16 CIS Natus Vincere
mapa: de_train

Wybór drugiej mapy należał do składu Natus Vincere. Rozpoczynając swoje zmagania po stronie terrrorystów pokazali skuteczne ataki ze swojej strony, których Polacy nie byli w stanie potrzymać. W rundzie pistoletowej skuteczny atak terrorystów doprowadził do zdobycia pierwszego punktu na ich konto. Ich przewaga finansowa spowodowała zdobycie kolejnych dwóch rund. Przebieg tej mapy przypominał do złudzenia poprzednią, z tą różnicą, że teraz drużyna dominującą był skład Natus Vincere. Polacy zdobyli jedynie trzy rundy, co dało wynik 12:3 na korzyść graczy NaVi.

Po krótkiej przerwie nadszedł czas na zamianę stron. Runda pistoletowa trafiła na konto graczy NaVi po wyeliminowaniu wszystkich antyterrorystów, co dało wynik 13:3. Pomimo prób odrobienia strat skład Virtus.pro zdołał zwyciężyć jedynie pięć rund po tej stronie, co dało wynik 16:8 na korzyść graczy Natus Vincere.

Statystyki

Poland Virtus.pro 17:19 CIS Natus Vincere
mapa: de_mirage

Nadszedł czas na decydujące starcie na mapie Mirage. Polski skład rozpoczął tę rozgrywkę po stronie terrorystów. W rundzie pistoletowej duet Ladislav „GuardiaN” Kovács wraz z Oleksandrem „s1mple” Kostylievem zdobył po dwa zabójstwa, czym zapewnił pierwszy punkt na konto Natus Vincere. Dobra dyspozycja s1mple'a pozwoliła antyterrorystom na zwyciężenie kolejnych dwóch potyczek, co dało wynik 3:0 na ich korzyść. W rundzie z pełnym ekwipunkiem skład Virtus.pro zdobył pierwszy punkt na swoje konto po dwóch podwójnych zabójstwach na konto Janusza „Snax” Pogorzelskiego i Wiktora „TaZ” Wojtasa. Pomimo zdobycia kolejnej rundy przez zawodników drużyny Natus Vicere, Polacy zaczęli odrabiać straty. Zakończyli tę połowę wynikiem 8:7 na swoją korzyść.

Po przerwie skład Natus Vincere rozpoczął od wygrania rundy pistoletowej, eliminując wszystkich terrorystów i podkładając bombę. Polacy nie potrafili powstrzymać skutecznych ataków terrorystów. Dopiero przy wyniku 14:8 drużyna Virtus.pro zdobyła pierwszy punkt po zamianie stron. Od tego momentu wygrali aż sześć rund z rzędu, doprowadzając do wyrównania wyniku. W dwudziestej dziewiątej rundzie GuardiaN zdobył trzy zabójstwa zwyciężając tym samym piętnastą rundę dla swojego zespołu. Niewzruszeni Polacy doprowadzili do dogrywki po zwycięskiej potyczce pashyBicepsa, gdzie pozostając w sytuacji jeden na jeden Jarosław wyeliminował pozostałego antyterrorystę. Zwyciężając trzydziestą rundę skład Virtus.pro doprowadził do dogrywki, która odbyła się w formacie MR3.

W dogrywce pierwsza runda padła łupem graczy Natus Vincere pomimo trzech świetnych zabójstw od Snaxa. W drugiej potyczce TaZ pozostał w sytuacji jeden kontra jeden, gdzie udało mu się pokonać wroga i rozbroić bombę podłożoną na bombsite A. Ta część dogrywki zakończyła się wynikiem 16:17 na korzyść polskiej formacji.

Po zamianie stron Polacy zaatakowali bombsite A. Niestety GuardiaN prezentował bardzo dobrą formę i zdobywając trzy zabójstwa wyrównał wynik. Kolejna runda była ponownie nieudanym atakiem ze strony Virtus.pro. GuardiaN i seized zdobywając dwa podwójne zabójstwa doprowadzili do przewagi na korzyśc swojej drużyny. W ostatniej rundzie skład Virtus.pro zdecydował się na atak bombsite A. Taktyczne wejście nie pomogło na dobrze ustawionych antyterrorystów. Finalnie mapa ta zakończyła się wynikiem 19:17 na korzyść składu Natus Vincere a całe spotkanie rezultatem 2:1.

Statystyki