Pojedynek między G2 oraz OpTic Gaming zainaugurował trzecią rundę systemu szwajcarskiego turnieju ESL One New York 2016. Obydwa zespoły miały przed rozpoczęciem meczu wynik 0-2.

Proces odrzucania map:

  • France G2 odrzuca Mirage
  • Canada OpTic odrzuca Nuke
  • Canada OpTic odrzuca Dust2
  • France G2 odrzuca Train
  • France G2 odrzuca Cobblestone
  • Canada OpTic odrzuca Overpass
  • Pozostaje Cache

France G2 Esports 7:16 Canada OpTic Gaming

Pierwsza pistoletówka wpadła na konto G2 Esports, głównie dzięki zasłudze bodyy'ego, który w świetnym stylu zabił trzech przeciwników przy odbijaniu bombsite'u. Udało im się zdobyć jeszcze jeden punkt, a w trzeciej rundzie zawodnicy OpTic Gaming zdecydowali się na zakup karabinów. To pozwoliło im od razu odpowiedzieć i bezzwłocznie doprowadzić do remisu 2:2, a następnie prowadzenie. mixwell i spółka bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, zdobywając sporą przewagę. Francuska drużyna nie mogła sobie poradzić z obroną bombsite'u B. Ich oponenci niemalże co rundę przeprowadzali tam skuteczny atak. G2 gdy przegrywali już znacząco 2:7, zarządzili przerwę taktyczną. Nie przyniosła ona upragnionych skutków. Następnie RUSH podtrzymał dobrą passę zespołu wygrywając pojedynek jeden na jednego, gdzie dysponował jedynie 28 punktami życia, a jego przeciwnik setką. Gracze OpTic Gaming prezentowali dziś wspaniałą formę i świetną grę. W każdej sytuacji potrafili wyczuć swojego przeciwnika, przeczytać jego intencje i zagrać tak by cała sytuacja potoczyła się na ich korzyść. Francuzi jednak byli cieniem swoich możliwości. Niektóre indywidualne akcje wzbudzały podziw, lecz nie były efektywne, przez co shox i spółka tracili rundę za rundą. G2 Esports przełamali się dopiero na wynik 3:11, lecz bardziej był to punkt na otarcie łez. Pierwszą połowę zakończyło kolejne udane wejście na bombsite B, które zapewniło zespołowi mixwella dwunasty punkt przed zmianą stron.

Druga pistoletówka stała się wyrokiem dla francuskiej drużyny. Przegrali ją i tym samym oddali trzynasty punkt swoim przeciwnikom oraz zmuszeni zostali grać przez najbliższe dwie rundy bez pełnego ekwipunku. OpTic Gaming zapewnili sobie aż 12 rund meczowych i nie wykorzystali ich od razu. Francuzi pokazali jeszcze przebłysk swoich możliwości przez końcem meczu. Próbowali wrócić do meczu. Jednak przewaga ich oponentów okazała się zbyt duża. OpTic zwyciężyło ten mecz wynikiem 7:16.