ESL One New York trwa pełną parą. Nadszedł czas na spotkanie przegranych z rundy pierwszej. W tym meczu w formacie BO1, na mapie Train oglądaliśmy francuską formację G2 w pojedynku ze składem Liquid.

United States Liquid 16:7 France G2
mapa: de_train

W pierwszej rundzie zawodnicy G2 postanowili wybrać wejście na bombsite B. W trakcie przygotowania ataku, Jacob „Pimp” Winneche zdobył pierwsze zabójstwo na terroryście, co rozbiło skuteczny atak składu G2. Finalnie zostali skróceni przez zawodników drużyny Liquid i po trzech zabójstwach od Jonathana „EliGE” Jablonowskiego pierwszy punkt trafił na ich konto. |W drugiej rundzie ponownie podjęli próbę ataku bombsite B. Tym razem EliGE również nie dał się zaskoczyć, zabijając czterech przeciwników wychodzących z rampy dodał drugi punkt na ich konto. Dopiero w trzeciej rundzie zawodnicy terrorystów podłożyli bombę, co jednak nie przeszkodziło w wygraniu jej przez skład Liquid. Przy wyniku 3:0 nadszedł czas na potyczkę z pełnym wyposażeniem po obu stronach. Świetne wejście z górnego zamku na bombsite B gracza Cédrica „RpK” Guipouya, który zdobył z tej pozycji aż trzy zabójstwa dało pierwszy punkt na konto francuskiej formacji. W kolejnej potyczce pomimo stosunkowo udanego wejścia na bombsite otwarty, Edouard „SmithZz” Dubourdeaux pozostał w sytuacji jeden kontra jeden zdobywając wcześniej dwa zabójstwa. Niestety pozostało mu zbyt mało czasu, aby próbować wyeliminować ostatniego z pozostałych przeciwników i zdecydował się zachować broń. Finalnie francuski skład G2 zdobył tylko dwie rundy po stronie terrorystów, co dało wynik 13:2 dla formacji Liquid.

Po zamianie stron gra Francuzów zaczęła się układać nieco lepiej. Jako antyterroryści skutecznie obronili bombsite A przy dobrej współpracy Adila „ScreaM” Benrlitoma oraz Cédrica „RpK” Guipouya. Zdobywając kolejne rundy dali swojej drużynie nadzieję na powrót do meczu oraz jego zwycięstwo. Pierwszą rundę skład Liquid zdobył w dwudziestej pierwszej rundzie, po podłożeniu bomby wyeliminowali wszystkich antyterrorystów. Ta mapa zakończyła się wynikiem 16:7 dla drużyny Liquid.

Statystyki