ESL ogłosiło, że tegoroczna impreza ESL One New York będzie miała miejsce w Barclays Center, leżącym w Brooklynie. Odbędzie się ona 1-2 października i wśród innych gier znajdzie się turniej Counter Strike: Global Offensive z pulą nagród $250.000.

Hala Barclays Center powstała w 2012, a od 2015 jest siedzibą drużyny NHL New York Islanders. W swojej największej sali może pomieścić nawet 19,000 osób. Widzowie po raz pierwszy w tym miejscu będą mogli podziwiać rozgrywki e-sportowe.

W oświadczeniu możemy przeczytać, że partycypować będzie 8 zespołów z całego świata. Turniej w fazie grupowej odbędzie się w formacie drabinki podwójnej eliminacji i spotkaniami BO1, a play-offy pojedynczej eliminacji, jednak z meczami BO3.

Oprócz rozgrywek najlepszych graczy świata, na miejscu będą również inne atrakcje tj. spotkania z graczami, czy możliwość wypróbowania wirtualnej rzeczywistości. Organizatorzy zapewniają, że obok świetnego widowiska e-sportowego, będą starali się stworzyć festiwal dla graczy.

„Branża e-sportowa przeżywa niespotykany rozwój i jesteśmy podekscytowani, że możemy być gospodarzem jednego z największych turniejów na Wschodnim Wybrzeżu. ESL One New York jeszcze bardziej poszerzy portfolio Barclays Center i wzmocni pozycję lidera w nowych trendach sportu i rozrywki.”

-powiedział Brett Yormark,
dyrektor naczelny Brooklyn Sports & Entertainment