Kolejny duży turniej zbliża się wielkimi krokami. ESL One New York 2017 rozpoczyna się już pojutrze, więc można się przyjrzeć pierwszym meczom i zdecydować kto ma szanse lepiej rozpocząć turniej.

Brazil SK Gaming

Kurs:

1.29 : 2.98

Godzina 17:00

France EnVyUs

Meczem inaugurującym grupę A, będzie spotkanie pomiędzy brazylisjkimi tytanami oraz francuskim EnVyUs. SK Gaming wciąż uznawane jest za jedną z najlepszych drużyn na świecie i stawiani są w roli faworyta. Jednak w ciągu ostatnich dwóch turniejów mogliśmy zobaczyć, że ich gra nie wygląda tak dobrze jak kiedyś. Podczas DreamHack Masters Malmö 2017 przegrali w ćwierćfinale na G2, zaś w ESG Mykonos 2017 polegli w półfinale po dość jednostronnym pojedynku z Team Liquid. 

EnVyUs również uczestniczyło w tych dwóch wydarzeniach. Zarówno w Szwecji jak i Grecji polegli w fazie grupowej, nie wygrywając ani jednego pojedynku. W Nowym Jorku będzie obowiązywał ten sam format rozgrywek, czyli GSL. Na poprzednich turniejach okazywał się dla Francuzów zgubny. Prawdopodobnie będzie tak i tym razem.

Być może SK Gaming gra słabiej niż przed przerwą wakacyjną, lecz wciąż są o poziom lepsi od EnVyUs. Powodem problemów Brazylijczyków jest najprawdopodobniej gorsza dyspozycja TACO, którą można było zauważyć zarówno podczas DreamHacka jak i ESG. Być może w Nowym Jorku stanie on na wyżynach swoich możliwości. Mimo wszystko nie powinien być przeszkodą w tym meczu.

European Union FaZe Clan

Kurs:

1.32 : 2.83

Godzina 17:00

Poland Virtus.pro

Będzie to spotkanie inauguracyjne grupy B. FaZe Clan po przerwie wakacyjnej grało tylko podczas DreamHack Masters Malmö 2017. Drużyna gwiazd nie zaliczyła zbyt dobrego występu. Przegrali z Ninjas in Pyjamas, następnie wygrali z mousesports aby ostatecznie w pojedynku decydującym uznać wyższość Gambit Esports. Zespół olofmeistera jest zdecydowanie najbardziej prestiżowym składem na scenie CS:GO, lecz potrzebują zgrania. Po turnieju w Szwecji nie uczestniczyli w żadnym wydarzeniu, więc zapewne czas poświęcili na treningi.

Natomiast Polacy już od dłuższego czasu zmagają się z problemami. Na początku roku 2017 wygrali DreamHack Masters Las Vegas, a następne sukcesy odnieśli dopiero pół roku później. Wygrali Adrenaline Cyber League oraz zajęli czwarte miejsce na PGL Major Kraków 2017. Jednak te chwile radości przeplatane były pasmami porażek, jak np. to w Szwecji, gdzie Virtusi znów nie byli w stanie wyjść z grupy. Trzeba jednak przyznać, że w porównaniu do tego co widzieliśmy podczas DreamHacka, to ich gra w Grecji wyglądała już o wiele lepiej.

Ciężko wybrać zwycięzcę tego pojedynku. Obydwie ekipy są bardzo nieprzewidywalne, lecz zdrowy rozsądek wskazywałby FaZe Clan. Polacy jednak lubią grać spotkania, w których nie są stawiani w roli faworyta i mogą zaskoczyć.

Denmark Astralis

Kurs:

1.30 : 2.92

Godzina 18:15

Team Liquid logo

United States Liquid

Grę Duńczyków ostatnio mogliśmy oglądać podczas DreamHack Masters Malmö 2017. Swoje zmagania rozpoczęli w grupie B, gdzie po szybkich dwóch zwycięstwach z Renegades oraz Natus Vincere awansowali do ćwierćfinałów. Tam spotkali się z Gambit Esports. Ponownie musieli uznać wyższość Kazachów, gdyż przegrali z nimi podczas PGL Major Kraków 2017. Astralis jest naprawdę mocną drużyną, lecz ma problemy z odpowiednim przygotowaniem psychologicznym. Jako jedyna drużyna jeździ wszędzie ze swoim psychologiem, który ma pomagać im w ciężkich chwilach.

Team Liquid ostatnio zaskoczyło wielu fanów CS:GO. Podczas ESG Mykonos 2017 wystąpiło w finale, lecz nie to było najbardziej niespodziewane. W półfinale pokonali Brazylijczyków z SK Gaming i to w dość jednostronnym meczu. Ostatecznie zajęli drugie miejsce, gdyż ulegli mousesports w finale turnieju. Ich gra w Grecji wyglądała naprawdę imponująco, a EliGE dosłownie z meczu na mecz grał coraz lepiej.

Według użytkowników portalu efortuna.pl zdecydowanym faworytem tutaj jest Astralis. Według mnie Duńczycy zwyciężą ten mecz, lecz nie będzie to jednostronna dominacja. Team Liquid będzie grało przed swoją publicznością co może pomóc rozwinąć im skrzydła. W Mykonos widzieliśmy, że potrafią wygrywać z najlepszymi drużynami świata, więc mecz będzie wyrównany.

United States Cloud9

Kurs:

2.52 : 1.40

Godzina 18:15

Ukraine Natus Vincere

Drugim meczem w grupie B będzie pojedynek pomiędzy Cloud9 oraz Natus Vincere. Amerykanie w przerwie wakacyjnej dokonali gigantycznych zmian w swojej drużynie. Pożegrali się z n0thingiem oraz shroudem, a w ich szeregi wstąpili zawodnicy OpTic Gaming – tarik oraz RUSH. Do tej pory w tym składzie mogliśmy ich zobaczyć na dwóch edycjach turniejów DreamHack – w Malmö oraz w Montrealu. W Szwecji nie udało im się wyjść z grupy. Natomiast w Kanadzie zdołali przejść do półfinału, gdzie polegli na North.

Natus Vincere od czasu zakończenia przerwy wakacyjne nie radzi sobie zbyt dobrze. Podczas DreamHack Masters Malmö 2017 wyszli z grupy z drugiego miejsca, gdzie pokonali Virtus.pro i Renegades, lecz ulegli Astralis. W ćwierćfinale trafili na Ninjas in Pyjamas i właśnie na tym etapie zakończyli swoją przygodę w Szwecji. Ukraińcy muszę na nowo nauczyć się słuchać swojego starego prowadzącego – Zeusa. Drzemie w nich naprawdę duży potencjał, tyle że muszą poukładać swoją grę.

Kurs wskazuje na to, że Natus Vincere zwycięży ten pojedynek i ciężko się z tym nie zgodzić. Ukraińcy czasem nie radzą sobie w walce, lecz wciąż są jednym z najlepszych składów na świecie. Niekorzystny może okazać się dla nich format jednej mapy, lecz powinni wyjść zwycięsko z tego meczu.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach ESL One New York 2017. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.