Mecz OpTic kontra Liquid jest drugim dość niespodziewanym pojedynkiem o awans. Obydwie ekipy nie zaliczyły jeszcze ani jednej przegranej, a lepsza z nich awansuje do fazy pucharowej.

• Mapa de_Cobblestone – United States Liquid 16:5 United States OpTic

OpTic zaczęło spotkanie od wygrania pistoletówki, lecz uległo swoim przeciwnikom podczas ich force buy'a. Szczególnie popisał się w nim stanislaw, który wyeliminował dwóch swoich przeciwników za pomocą deagla. Ekipa EliGE'a nie miała problemów z odparciem ataków na pistoletach, dzięki czemu wyszli na prowadzenie. Pokonali OpTic również na ich pierwszym fullu, a to dzięki wcześniej wspomnianemu Jonathanowi Jablonowskiemu, który wugrał sytuację jeden na jednego i rozbroił bombę. Zespół mixwella pokonał swoich przeciwników dopiero gdy znów wyposażył się w pełny ekwipunek. Runda ta przerwała złą passę OpTic i od tego momentu zaczęli oni zmniejszać przewagę swoich oponentów. Liquid nie dało im doprowadzić do remisu i nawet OpTic zostało zmuszone do rozegrania rundy eco. Do końca pierwszej połowy ekipa jdma dała przeciwnikom zdobyć wyłącznie jeden punkt, przez co wygrali pierwszą połowę wynikiem 10:5.

Tym razem to Liquid okazało się lepsze w pistoletówce. Oni nie dali się zaskoczyć podczas rundy eco przeciwnika, zwiększając swoją przewagę do 13:5. OpTic nie dało rady zgarnąć punku na pierwszym fullu, lecz dzięki zachowanym trzem karabinom mogli zagrać z pełnym ekwipunkiem w kolejnej rundzie. Zdało się to na nic, ponieważ Liquid ponownie wykonało skuteczny atak zyskując aż szansę na 10 punktów meczowych. Podopiecznym zewsa wystarczyła wyłącznie jedna próba. Szybko zamknęli to spotkanie wynikiem 16:5, nie dając żadnych szans swoim oponentom.

Podsumowując rozegraną dziś trzecią rundę formatu szwajcarskiego – awansowały do fazy pucharowej dwa zespoły: Ninjas in Pyjamas oraz Liquid. Z turniejem zaś pożegnali się TyLoo oraz Virtus.pro.