Fnatic wygrało mecz z Heroic w drugiej rundzie ESL One Cologne. Tym samym Szwedzi mogą nieco odetchnąć przed jutrzejszymi zmaganiami. Dla duńskiego zespołu każde kolejne spotkanie może być ostatnim.

Proces odrzucania map:

  1. Denmark Heroic odrzuca Cache
  2. Sweden fnatic odrzuca Nuke
  3. Sweden fnatic odrzuca Cobblestone
  4. Denmark Heroic odrzuca Overpass
  5. Denmark Heroic odrzuca Train
  6. Sweden fnatic odrzuca Inferno
  7. Mapa spotkania: Mirage
  • de_Mirage – Denmark Heroic 6:16 Sweden fnatic

Pistoletówka to szybki skrót środka w wykonaniu Heroic, które zaczęło ten mecz po stronie broniącej. Zyskali oni tym samym błyskawiczną przewagę, lecz pozwolili na podłożenie bomby. Bez problemu odbili jednak bombsite i zdobyli pierwszy punkt na swoje konto. Duńczycy poradzili sobie z rywalem również w rundzie z lepszym ekwipunkiem. Pierwszy full to odwrócenie sytuacji przez Szwedów, którzy skutecznie zaatakowali i wygrali starcie. Chwilę później powtórzyli ten sukces i złamali ekonomię przeciwnika. Dzięki temu momentalnie mogliśmy zobaczyć fnatic na prowadzeniu. Ekipa Olofa 'olofmeister' Kajbjera wkroczyła na właściwe tory i nie dawała oponentowi szansy na żadną odpowiedź. Heroic zdołało odpowiedzieć dopiero przy wyniku 2:6 na ich niekorzyść, lecz przy dobrym odbiciu bombsite'u zachowali zaledwie jedną broń. Spełnił się najgorszy scenariusz, ponieważ błyskawicznie zostali przełamani, a świetnym clutchem 1 vs 2 popisał się Robin 'flusha' Rönnquist. To przyniosło kolejny okres meczu, w którym fnatic przejęło inicjatywę i zapewniło sobie co najmniej wygranie pierwszej połowy. W końcówce tej części Duńczycy zdołali zwyciężyć jeszcze dwa starcia, lecz ostatnie padło łupem Szwedów. Ostatecznie to terroryści wygrali ją wynikiem 10:5.

Druga pistoletówka to dowód, że Heroic nie myśli o odpuszczeniu. Skutecznie zaatakowali bombsite A i zgarnęli szósty punkt. Wydawało się, że przełożą lepsze wyposażenie na kolejny, lecz Jesper 'JW' Wecksell oraz Freddy 'KRIMZ' Johansson zaprezentowali kapitalny retake w sytuacji 2 vs 4. To pozwoliło Szwedom powiększyć mentalną przewagę i wygrać dwa następne starcia. Runda na fullu również nie odwróciła obrazu tego pojedynku. Wtedy zakończenie meczu stało się już formalnością. Fnatic szybko wykonało zadanie i zwyciężyło to spotkanie wynikiem 16:6.