Nie było niespodzianki, nie było kolejnego zaskakującego zwycięstwa Sprout. Niemiecko-polski zespół przegrał 0:2 z Vitality i tym samym odpadł z ESL One Cologne.

  • Germany Sprout 0:2 France Vitality (Vertigo 6:16, Mirage 8:16)

Sprout od samego startu spotkania miało duże kłopoty w rywalizacji z Vitality. Francuzi postawili przeciwnikowi poprzeczkę ekstremalnie wysoko, karcąc rywala raz za razem. Pierwsza połowa to pogrom na Sprout – wynik 3:12 w pełni odzwierciedla francuską dominację w tym ćwierćfinale. Po zmianie stron polsko-niemiecki skład stać było tylko na trzy rundy, które niejako uratowały honor zespołu. Ostatecznie Sprout uległo wynikiem 6:16 na Vertigo. Na swoim standardowym poziomie zagrał ZywOo – najlepszy gracz świata zdobył 26 fragów i był dziś nie do zdarcia. Po stronie Sprout najlepiej zaprezentował się dycha, który jako jedyny przekroczył granicę ratingu 1.0, a także zdobył 16 fragów.

Rywalizacja przeniosła się na Mirage. Mapa się zmieniła, nie zmienił się jednak obraz spotkania – Vitality ponownie od samego startu narzuciło rywalowi swoje warunki gry i świetnie broniło obu bombsite'ów. Gdy zapowiadało się na kolejny pogrom, Sprout zdołało się przebudzić i uratować pierwszą połowę, kończąc tę część spotkania wynikiem 5:10. Nie był to oczywiście wymarzony wynik, ale z takiego rezultatu o come-back nie jest ciężko. Zwłaszcza, gdy wygrywasz pistoletówkę po zmianie stron, jak to właśnie uczyniło Sprout. dycha i spółka zdołali doprowadzić do wyniku 7:10 i wydawało się, że skład za moment ruszy po dalsze triumfy i być może urwie mapie rywalowi. Nic bardziej mylnego – polsko-niemiecką drużynę zweryfikowała runda force przeciwnika. Vitality wówczas wróciło na zwycięską ścieżkę i w ekspresowym tempie zakończyło mecz wynikiem 16:8. Ponownie najskuteczniejszy był ZywOo – snajper zdobył aż 26 fragów. Po stronie Sprout zaś cały zespół zagrał wyrównane, średnie spotkanie. Jedynie dycha w statystyce fragów wybił się ponad resztę(16 zabójstw, reszta składu 12-13).

Tym samym Sprout pożegnało się z ESL One Cologne w ćwierćfinale, co już jest świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę pozycję drużyny przed turniejem. Jeszcze kilka dni temu ekipę duetu z nad Wisły spisywano na straty, tymczasem zespół zdołał wyjść z grupy pokonując takich rywali jak BIG i OG. Na Vitality piękny sen jednak się kończy, a Francuzi sprowadzili przeciwnika na ziemię. Sprout zajmując miejsca 5-8 wygrało czek na 11500 dolarów, ZywOo i spółka zaś czeka w półfinale na zwycięzcę spotkania Astralis – NiP.