Grupa B od samego początku przynosi nam sporo odpowiedzi. Jedną z nich jest forma Astralis. Duńczycy radzą sobie wyśmienicie, mimo że grają w składzie z Bubzkjim i es3tagiem.

  • France Vitality 2:0 France Heretics (Dust2 16:13; Overpass 16:8)

Ten bratobójczy pojedynek miał dwóch aktorów. Szczęśliwie dla Vitality, obaj grali po ich stronie. Mowa tutaj o shoxie i ZywOo, którzy prezentowali wyśmienitą formę. W szeregach Heretics na plus wyszedł jedynie Maka. Warto również wspomnieć o tym, że ekipa apEXa wygrała siedem clutchy! To dokładnie pokazuje, jak często znajdowali się oni w podbramkowych sytuacjach. Wychodzenie z nich obronną ręką, zagwarantowało im zwycięstwo po dwóch mapach i awans do półfinału górnej drabinki grupy B.

  • Denmark Astralis 2:0 Sweden fnatic (Nuke 16:5; Train 19:17)

Pierwsza lokacja przypomniała nam o latach świetności duńskiego składu. Formacja Magiska totalnie dominowała, a dupreeh robił, co chciał z rywalami. Przypomnijmy jednak, że historycznie jest to jedna z najlepszych map Astralis i to właśnie na niej mieli swoją legendarną passę zwycięstw. Po przerwie oglądaliśmy Traina, który był już znacznie bardziej wyrównany. Napięcie trzymało do samego końca, a triumfatora poznaliśmy dopiero w dogrywce. Duńczycy wygrali 19:17.