Zawodnicy Virtus.pro awansowali do finału grupy C podczas ESL One Cologne. Polacy pokonali mousesports 16:10, dołączając do Team Liquid w walce o awans.

6. Train został wylosowany z pozostałych map

Train (Poland Virtus.pro 16:10 Germany mousesports)

Polacy, mimo że grali po stronie antyterrorystów, zaliczyli fatalny początek, dając się całkowicie zdominować oponentom. mousesports grali bardzo pewnie, w dobrym stylu atakując bombside'y, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 0:7. Dopiero od ósmej rundy Virtusi zaczęli zdobywać punkty. przy stanie 3:7 w meczu doszło do dłuższej przerwy, gdyż problemy ze sprzętem miał NiKo. Po powrocie do rywalizacji VP wciąż było na fali wznoszącej, dzięki czemu niwelowało straty. Niemieccy gracze zdołali co prawda wygrać pierwszą połowę, lecz ich zaliczka była minimalna.

Kolejna pistoletówka po dużej walce została zdobyta przez Polaków. Następne dwie wygrane rundy były tylko formalnością. Pierwszy full co prawda wygrali Niemcy, lecz taki obrót sytuacji sprawił, że „myszy” miały probelm ekonomiczny, który bezlitośnie wykorzystali polscy zawodnicy, odskakując oponentom (13:9). Końcówka meczu należała już do podopiecznych Kubena, którzy w środę zagrają o bezpośredni awans do fazy pucharowej turnieju.