Kolejnym pojedynkiem w ramach kwalifikacji do ESL One Cologne 2016 był mecz pomiędzy mousesports i Fluffy Gangsters. Spotkanie odbyło się na mapie de_Dust2.

• Pozostaje Dust2
  1. Dust2 (mousesports 19:16 Fluffy Gangsters, 7:8, 8:7, 4:1)

Fluffy Gangsters wygrali nożówkę i wybrali dla siebie stronę CT. Nie odparli jednak pierwszego ataku w pistoletówce. Udało im się to jednak w kolejnej rundzie i doprowadzili do remisu 1:1. Jeszcze jeden punkt wpadł na ich konto, a gdy „myszy” zakupiły pełen ekwipunek, mogliśmy zobaczyć kolejny remis, czyli 2:2. W kolejnych rundach to Fluffy Gangsters sprawowali nad nimi kontrolę. Niemcy obudzili się dopiero pod koniec pierwszej połowy, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 7:8.

„Myszy” doprowadziły po pistoletówce doprowadziły do wyrównania. Udało im się wyść na czteropunktowe prowadzenie, gdy Fluffy Gangsters zaczęli odrabiać straty. Udało im się „skrócić dystans” do 14:12, lecz Niemców uratował NiKo, który zdobył trzy zabójstwa na środku, zapewniając swojej ekipie piętnasty punkt. Rosjanie jednak się nie poddali i spróbowali walczyć do samego końca. Opłaciło im się to, ponieważ doprowadzili do dogrywki.

Dogrywka odbyła się w formacie MR3. Niemcy zdobyli pierwszą rundę w doliczonym czasie. Następnie punkt dla Fluffy Gangsters zdobył ROBO, wygrywając sytuację jeden na dwóch. Przed zmianą stron wysunęły się „myszy”. Po zmianie stron to mousesports zdobyło szybkie dwa punkty, dzięki którym wygrali to spotkanie wynikiem 19:16.