Starcie Dawida z Goliatem, skilla z intelektem, faworyta z kopciuszkiem. Pora na finał ESL One Cologne 2020, w którym zmierzą się ze sobą Heroic i Vitality.

  • Denmark Heroic – France Vitality

Uciekli spod topora w grupie, a dziś zagrają finał ESL One Cologne. Zarówno Heroic jak i Vitality znajdowali się już w dolnej drabince grupy B, a mimo to zdołali wyjść na prostą i pojawić się w finale. Ich dyspozycja w play-offach nie pozostawiła już jednak złudzeń, że są to dwie najlepsze drużyny na turnieju.

Heroic w finale jest ogromną niespodzianką, biorąc pod uwagę przewidywania przed turniejem. Zespół ma za sobą bardzo burzliwy okres – szczególnie na wiosnę sytuacja Duńczyków była maksymalnie niejasna. Pora na lekcję historii najnowszej – w marcu zespół wykupiła organizacja FunPlus Phoenix. Chińczycy jednak zerwali umowę z zawodnikami kilkanaście dni po jej podpisaniu. Powód? Z drużyny odeszli es3tag i Snappi. Duńczycy wrócili chwilę później do Heroic, a później ściągnęli dwóch nowych graczy – TeSeSa oraz niko. Najważniejsze jednak wydarzyło się 29 kwietnia – organizacja zatrudniła HUNDENA jako trenera. Tutaj wszsttko się zaczęło na nowo.

Heroic już w maju i czerwcu odniosło pierwsze triumfy, wygrywając dwa turnieje online. Po okresie wakacyjnym ich forma wystrzeliła jeszcze bardziej, co obecnie obserwujemy na ESL One Cologne.  Duńczycy bez kompleksów rozprawili się z fnatic, Complexity i FaZe, nie tracąc przy tym mapy. W półfinale zaś wyrzucili z siodła G2, wygrywając z francusko-bałkańskim składem 2:1 i rozgrywając aż cztery dogrywki na dwóch mapach. Bohaterami nowe nabytki, czyli TeSeS i niko, którzy dzięki swoim strzeleckim umiejętnością przekuwają pomysły HUNDENA na serwer.

Po drugiej stronie czeka zaś Vitality. Francuzi cały 2020 rok czekają na spektakularny sukces. Póki co gracze odbijali się na wcześniejszych rundach play-off, ostatnio za to przegrali dwa razy w finale – mowa o cs_summit oraz BLAST Premier Finals. ESL One Cologne jest doskonałą okazją do przebicia szklanego sufitu, jakim są ostatnio dla Vitality finały dużych turniejów.

Skoro wspomnieliśmy o transferach Heroic, w Vitality również powinno się przystanąć w tym miejscu. Francuzi bowiem w marcu zastąpili ALEXA 17-latkiem – misutaaa. Po zmianie nie widać śladu, młody Francuz od razu świetnie się odnalazł w składzie i z pewnością można mówić =o dobrym ruchu organizacji. Być może z misutaaą na pokładzie uda się w końcu wspiąć na szczyt rankingu HLTV, który po kompromitacji BIG na ESL One Cologne jest na wyciągnięcie ręki.

Początek finałowego starcia zaplanowano na godzinę 18:30. Jeśli chcecie obejrzeć całe spotkanie, zarezerwujcie sobie cały wieczór. Mecz bowiem odbędzie się w formacie BO5. Transmisja finału odbędzie się na kanale Polsat Games.