Za nami pierwszy ćwierćfinał europejskiej odsłony ESL One Cologne. Do półfinału awansowało Heroic, które bez żadnych problemów pokonało Complexity.

Denmark Heroic 2:0 European Union Complexity (Inferno 16:11; Nuke 16:13)

W mecz dobrze wprowadzili się Duńczycy. To właśnie oni narzucili tempo i nie dawali szans oponentom. Complexity dopiero z czasem potrafiło zaadaptować swoją grę do przeciwnika, przez co musieli się mierzyć ze sporą stratą punktową. Chwilę po zamianie stronami zdołali jednak doprowadzić do remisu 9:9. Wyraźnie podrażnieni gracze Heroic zakasali rękawy i zwyciężyli pięć starć z rzędu. Rozgrywka finalnie zakończyła się triumfem ekipy cadiaNa 16:11.

Po krótkiej przerwie przystąpiliśmy do mapy wybranej przez Complexity. Tutaj również w pierwszej połowie lepiej zaprezentowało się Heroic, które zwyciężyło 9:6. Tym razem gra była już bardziej wyrównana i obfitowała w masę ciekawych rund. Po zamianie stronami Duńczycy zaczęli wgniatać rywali w podłogę. Przegrana pistoletówka nie zrobiła na nich żadnego wrażenia, ponieważ chwilę później zdobyli sześć punktów z rzędu. Kłopoty pojawiły się dopiero z zakończeniem lokacji. Ostatecznie ten moment nastąpił w 28 starciu, a formacja niko mogła zacząć się cieszyć z awansu do półfinału ESL One Cologne.