Po spotkaniu FlipSid3 i Renegades, w którym Ukraińcy bez problemu rozprawili się z rywalami, przyszedł czas na kolejny mecz w ramach kwalifikacji do ESL One Cologne 2016, czyli Splyce kontra HellRaisers.

Proces odrzucania map:

  • European Union HellRaisers odrzuca Train
  • United States Splyce odrzuca Dust2
  • United States Splyce odrzuca Cache
  • European Union HellRaisers odrzuca Nuke
  • European Union HellRaisers odrzuca Mirage
  • United States Splyce odrzuca Overpass
  • Pozostaje Cobblestone

 

  1. Cobblestone (United States Splyce 9:16 European Union HellRaisers, 6:9, 3:7)

HellRaisers wygrali nożówkę i zdecydowali się zacząć po stronie broniących BS-y. Udało im się wygrać pierwszą pistoletówkę tego spotkania, dzięki temu, że ZERO rozbroił bombę w smoke'u. Amerykanie zaskoczyli swoich oponentów, gdyż w drugiej rundzie kupili karabiny i zaowocowało to remisem 1:1, a następnie przewagą 3:1. HellRaisers nie pozostali dłużej dłużni i doprowadzili do remisu 3:3. Byli o krok od przewagi, jednak na drodze stanął im Proffesor_Chaos i to on zdobył punkt dla swojego zespołu na wynik 4:3. Następnie oddali punkt na kolejny remis 4:4, podczas gdy HellRaisers grało rundę force buy. To pozwoliło im wysunąć się na niewielkie prowadzenie 4:6. JR wygrywał pojedynek 1 na 2, mając tylko 15 hp, przez co Splyce zmniejszyło straty do 5:6. Kolejny punkt również wpadł na ich konto dzięki czemu zmusili swoich przeciwników do grania eco, jednak nie wykorzystali tej okazji i to HellRaisers wygrało tę trudną dla nich rundę. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się wynikiem 6:9.

Po zmianie stron Amerykanom udało się odbić bomb site, dzięki czemu wygrali pistoletówkę. Dzięki podłożonej bombie, HellRaisers mogłi wcześniej się wyposażyć w lepszy ekwipunek i zdobyli rundę na 8:10. Następnie arya zostając jeden na trzech pokusił się o ninja defuse, dzięki czemu zdobył punkt dla Splyce. Reszta rund w tej połowie wpadła na konto HellRaisers, dzięki czemu wygrali to spotkanie wynikiem 9:16.