Pora na półfinały ESL One Cologne 2020 Europe. W nich zmierzą się dwie frakcje – francuska oraz skandynawska. Która będzie górą, a może zainteresowani podzielą się łupem?

  • Denmark Heroic – France G2

W pierwszej parze półfinałowej zmierzą się ze sobą dwie skrajne opcje – G2 czyli od początku faworyt tego turnieju, oraz Heroic czyli niespodzianka całego eventu. Duńczycy na ESL One Cologne objawili się jako niesamowita drużyna, która bez kompleksów podeszła do takich rywali jak FaZe, fnatic i Complexity. Co pozostawiła za sobą? Trzy wygrane 2:0 z wcześniej wymienionymi drużynami, a jedyną porażkę Heroic odniosło właśnie w meczu z G2. Forma graczy z półwyspu Jutlandzkiego wystrzeliła po zmianach, które zaszły w składzie. Przede wszystkim mowa o tej najważniejszej – czyli zatrudnienie HUNDENA w roli trenera. Duńczyk jeszcze kilka miesięcy temu został wypchnięty z MAD Lions, a dziś stworzył znakomity zespół jako coach w Heroic. TeSeS, stavn czy niko w pełni prezentują swoją moc rażenia, a cadiaN i b0RUP umiejętnie to uzupełniają. Naprawdę warto obejrzeć poukładaną grę Heroic.

Po drugiej stronie barykady czeka G2 – czyli faworyt do wygrania całego turnieju. Francuzi odkąd wspomogli się dwoma graczami z Bałkanów wskoczyli na niedostępny dotychczas dla siebie poziom. Nie można też umniejszać tutaj roli nexy i huNtera w tych wynikach, co więcej można spokojnie powiedzieć, że są oni architektami tego sukcesu. Jedyne czego brakuje tej ekipie, to zwycięstwa na dużym turnieju, a takim niewątpliwie jest ESL One Cologne. Wystarczy już przegrywania w finale, pora sięgnąć po główną nagrodę.

  • France Vitality – Sweden NiP

Drugą parę można określić tymi samymi słowami, czyli jest to zestawienie kopciuszka z faworytem. Rola tego drugiego oczywiście należy do Vitality, które od dłuższego czasu należy do ścisłej światowej czołówki. Francuzom nie przeszkodziła nawet utrata ALEXA, co więcej w ogóle nie widać tego, że w drużynie zaszło do jakiejś zmiany. Nadal ekipa z Francji gra świetnie, a ZywOo nie ma sobie równych. Zespołowi brakuje jednak tego samego, czego nie ma G2 – zwycięstw turniejowych. W ostatnim półroczu najwięcej wygrywali gracze BIG, sukcesy odnosili także zawodnicy Complexity i NaVi. Vitality tymczasem nadal czeka na swoją kolej. ESL One Cologne to doskonała okazja do przełamania.

Ich rywalem będzie dzisiaj NiP. Obecność Szwedów na tym etapie można nazwać zaskoczeniem. Plopski i spółka oczywiście od dawna kręcą się wokół najlepszych, jednak rzadko kiedy zachodzili tak wysoko. Teraz młody skład na za sobą trzy znakomite zwycięstwa – najpierw z BIG, później z NaVi, a w ćwierćfinale rozprawili się z Astralis. NiP na ESL One Cologne zaliczyło lekki falstart, przegrywając z OG 1:2. Od tamtego czasu Szwedzi grają jednak o wiele lepiej, a pokonanie Astralis było doskonałym potwierdzeniem swojej dobrej formy. Pytanie tylko, czy Vitality to jednak nadal nie jest za wysoka półka dla tego wciąż młodego składu.

Harmonogram rozgrywek na dziś:

15:00 Denmark Heroic – France G2

18:30 France Vitality – Sweden NiP

Spotkania obejrzycie na kanale Polsat Games.