Wynik 2:0 niezbyt wiele mówi o tym meczu. Vitality i FaZe rozegrały dziś bardzo wyrównany pojedynek, w którym to minimalnie lepsi byli Francuzi. NiKo i spółka zapłacili największą karę za swoje błędy – odpadli z ESL One Cologne.

• European Union FaZe – France Vitality (Dust2 16:19, Nuke 14:16)

Mecz rozpoczął się na wybranym przez FaZe Dust2. Początek jednak nie wskazywał na to, że był to pick europejskiego teamu, bowiem to Vitality znacznie lepiej sobie radziło. Francuzi bardzo dobrze się bronili i nie pozwalali rywalom na wiele, rzadko również dopuszczali przeciwnika do podłożenia bomby. Tylko niezła końcówka uratowała FaZe przed blamażem w pierwszej połowie, ostatecznie wynik 6:9 jednak nie był taki zły. Po zmianie stron coldzera i spółka szybko odrobili straty i… z powrotem oddali inicjatywę rywalom. Vitality jednak nie potrafiło na długo utrzymać dobrej formy i w ten sposób obie drużyny przerzucały się prowadzeniem jak gorącym ziemniakiem. Takie przekomarzania zawsze kończą się w jeden sposób – remisem i dogrywką. W niej zaś Vitality utrzymało już nerwy na wodzy i wynikiem 19:16 zakończyło zmagania na Duście. Genialne spotkanie rozegrał RpK – Francuz zdobył aż 37 fragów i w tym aspekcie wyprzedził wszystkich graczy na serwerze o lata świetlne.

Rywalizacja przeniosła się na Nuke'a. Początek w wykonaniu FaZe był niezły, na pierwszej rundzie full przeciwnika wszystko się jednak posypało. Vitality ponownie wróciło na ścieżkę zwycięstw, mimo gry po stronie terrorystów. Francuzi doskonale atakowali i zakończyli pierwszą połowę wynikiem 10:5. Po zamianie ról nie zmieniło się jedno – to Vitality wygrywało, a FaZe było tłem w tym spotkaniu. Marazm europejskiego składu trwał aż do wyniku 7:15. Wówczas postawieni pod ścianą zaczęli gorączkowo odrabiać straty i o dziwo, krok po kroku udawało im się to! Świetnie prezentował się NiKo – Bośniak przywdział pelerynę bohatera i ciągnął swoją drużynę w pojedynkę do trzeciej mapy w tym spotkaniu. Ostatecznie jednak ta historia nie miała happy endu, bowiem Vitality brutalnie, bo w 30. rundzie zakończyło tę zabawę, zdobywając wymarzony 16 punkt. Tym samym to Francuzi wygrali 2:0 i awansowali do fazy play-off, a FaZe zakończyło swoją przygodę z turniejem.