ESL One Cologne coraz bliżej, a za nami kolejne spotkanie w ramach kwalifikacji do tego turnieju. W katowickiej ESL Arenie zmierzyli się ze sobą zawodnicy FaZe i dignitas. Tym razem to Ci  okazali się lepsi pokonując swoich rywali .

Starcie odbyło się w systemie best of one, czyli dość kontrowersyjnym w opinii wielu. Gracze powalczyli na mapie de_mirage.

Mecz rozpoczął się rundą nożową, którą wygrało FaZe, a przyczynił się do tego w dużej mierze fox, który w ładnym stylu uśmiercił trzech przeciwników. Wskutek tego drużyna mogła zdecydować o stronie po której mieli rozpocząć spotkanie-zapadła decyzja o pozostaniu antyterrorystami.

Pierwsza połowa zaczęła się szybką rundą pistoletową w wykonaniu FaZe (0:1). Dało to lekką przewagę finansową pozwalającą na zagranie z konkretną bronią, której ulegli zawodnicy dignitas (0:2). Kolejną potyczkę rozpoczął idealnie rzucony granat przez fox'a osłabiający skład Duńczyków grających bez żadnego wyposażenia mogącego stawić opór(0:3). Jednak kolejna runda to już spore finanse dla dotychczasowych poszkodowanych i niskie dla FaZe. Dzięki odwróceniu roli to właśnie dignitas zdobyło punkt, a potem szybko doprowadziło do remisu (3:3). Siódma okazja do walki o zwycięstwo skończyła się wygraną FaZe, które pokazało pazur grając na tzw. full'u (3:4). To tylko nakreśliło to, że mecz ten będzie ciężki i niejednostronny, a kolejne minuty tylko to udowodniły. Drużyny zdobywały punkty naprzemiennie, aż do wyniku 5:6, kiedy to FaZe postawiło konkretny opór nie dając dojść do głosu Duńczykom, aż do końca połówki, która zakończyła się z rezultatem 10:5 dla ekipy cajunb.

Druga połowa zaczęła się pozytywnie dla drużyny dignitas (10:6), niestety ich szczęście nie trwało długo, bo kolejna runda wpadła zdecydowanym tempem dla FaZe (11:6), którzy przedłużyli swoją dobrą pass aż do wyniku 13:6. Wtedy Duńczycy na chwile byli w stanie zatrzymać siłę rywali (13:8). Jednak nie poddali się oni i w pięknym stylu zakończyli spotkanie miażdżąc dignitas w ostatnich minutach. Starcie skończyło się z rezultatem 16:8 dla FaZe.