Gambit Gaming to kolejna drużyna, która wywalczyła sobie awans na ESL One Cologne 2016. Rosyjska formacja pokonała FaZe Clan po całkiem wyrównanym widowisku.

  • European Union FaZe odrzuca Cobblestone
  • Russian Federation Gambit odrzuca Mirage
  • Russian Federation Gambit odrzuca Overpass
  • European Union FaZe odrzuca Nuke
  • European Union FaZe odrzuca Dust2
  • Russian Federation Gambit odrzuca Cache
  • Pozostaje Train

Przywilej wyboru stron zapewniła sobie drużyna FaZe Clan, wygrywając nożówkę. Rozpoczynając po stronie broniącej, kioShiMa i jego koledzy zdołali wygrać rundę pistoletową. Podczas drugiego starcia terrorystom udało się zdetonować bombę, lecz żaden z reprezentantów Gambit nie zdołał dotrwać do końca rundy, co nie wróżyło im dobrze, patrząc na ekonomię. Idąc za ciosem, reprezentanci FaZe zdołali wygrać kolejne trzy pojedynki, zanim Rosjanie zakupili pełne wyposażenie. W momencie zakupienia broni przez rosyjską formację role się odwróciły, Dosia wraz z drużyną zdołał wyrównać wynik (4:4). Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy zacięte i dosyć wyrównane pojedynki. Z jednej strony FaZe, które buduje swoją przewagę, z drugiej Gambit, które zaraz odrabia straty. Dauren „AdreN” Kystaubayev to zdecydowany bohater ostatniej rundy pierwszej połowy, pozostając w sytuacji 1vs2 zdołał zachować zimną krew i wyprowadzić swój zespół na prowadzenie przed zmianą stron. Ostatecznie to Gambit Gaming prowadziło na półmetku z wynikiem 8:7.

Drugą część ostatniego spotkania w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy od pistoletówki, która padła łupem Gambit. Rosjanie pozwolili terrorystom na zajęcie bombsite'u B, by później odbić go bez strat. W momencie zakupienia broni przez FaZe, bez większych problemów udało im się wygrać w starciu z rosyjską formacją. Dziewiąty punkt dla terrorystów uratował Ricardo „fox” Pacheco, który poradził sobie, pozostając ostatnim żywym członkiem swojego zespołu przeciwko trzem antyterrorystom. Sytuacja powtórzyła się chwilę później, kiedy to fox po raz kolejny musiał sam zmierzyć się z trzema przeciwnikami – tym razem prócz wygrania tego starcia, w całej rundzie zabił wszystkich rywali, stając się bohaterem swojego zespołu. W momencie, kiedy na tablicy widniał wynik 12:10 na korzyść FaZe, przebudzili się Rosjanie, którym udało się wygrać kolejną rundę. Na ich nieszczęście, kolejny pojedynek zdominowali rywale, resetując ekonomię Gambit. Idąc za ciosem, mapę Train wygrywa zespół FaZe z wynikiem 16:11. Stają się oni jednocześnie kolejną drużyną, która pojedzie do Kolonii walczyć o nagrody, których pula opiewa na milion dolarów!