Czy Astralis nieco nieoczekiwanie wyrasta na faworyta ESL One Cologne 2020? Duńczycy pokonali bez większych problemów Vitality i zapewnili sobie udział w fazie play-off jako druga drużyna z Europy.

  • France Vitality 0:2 Denmark Astralis (Nuke 8:16, Dust2 7:16)

Czy doświadczamy powrotu starego Astralis? Duńczycy wygrali kolejny bardzo ważny mecz na ESL One Cologne, a po zmianach w składzie wydaje się, że nie ma śladu. I jak wygrana z fnatic mogła być jednorazowym wyskokiem, tak pokonanie Vitality i przede wszystkim neutralizacja ZywOo mogą świadczyć o znakomitym przygotowaniu się do turnieju w wykonaniu Duńczyków.

Dzisiaj pierwsza mapa – Nuke – była wyrównana jedynie w pierwszej połowie. Astralis może znaleźć jednak bardzo szybko usprawiedliwienie na tę sytuację – Vitality bowiem grało po łatwiejszej stronie broniącej, a mimo to przegrało tę część spotkania 7:8. Po zmianie stron device i spółka pokazali już pełnię swoich możliwości. Duńczycy wygrywali hurtowo i zakończyli mapę wynikiem 16:8. W szeregach Vitality fatalny mecz zagrał ZywOo – najlepszy gracz 2020 roku zdobył jedynie 9 fragów, a rating 0.63 na pojedynczej mapie jest jego najniższym wynikiem od 18 lipca 2019 roku! Francuzi za słaby mecz swojego snajpera zapłacili najwyższą cenę. Na pochwałę zasługują zaś es3tag i Bubzkji, którzy byli liderami swojej drużyny. Ten pierwszy z 26 fragami i ratingiem 1.80 otwierał tabelę ze sporą przewagą nad resztą graczy.

Rywalizacja przeniosła się na Dusta2, gdzie Astralis od samego początku budowało mozolnie swoją przewagę. Duńczycy ani przez moment nie pozwolili swojemu przeciwnikowi na wyjście na prowadzenie. Ponownie słabo wyglądał ZywOo, na dodatek shox obniżył znacznie loty. Po stronie Astralis zaś zobaczyliśmy wymianę ról – tym razem to stara gwardia przewodziła drużynie, a nowi gracze byli dla nich tłem. W rezultacie zawodnicy z półwyspu Jutlandzkiego wygrali na DD2 wynikiem 16:7 i 2:0 w mapach. Tym samym Astralis awansowało do fazy play-off jako druga drużyna (po Sprout) w turnieju.