Nareszcie oficjalnie dowiedzieliśmy się o następnej edycji ESL One Cologne 2017. Szesnaście zespołów przybędzie do niemieckiego miasta, aby powalczyć o miano mistrza ESL One.

ESL One Cologne, to turniej, który już od lat każdy fan CS:GO dobrze wspomina i z niecierpliwością czeka na następne edycje. Dziś organizatorzy postanowili ogłosić, że w 2018 roku znowu Kolonia będzie miastem, do którego przybędzie masa esportowych kibiców oraz szesnaście czołowych zespołów z całego świata, aby stoczyć bój o wspaniały puchar ESL One, pulę nagród w wysokości $300 000 oraz prestiż. Zawody zapowiedziano na 3-8 lipca, a więc dość podobnie, jak to miało miejsce w tym roku.

Pozostało zatem czekać na pierwsze zaproszone drużyny. W 2017 roku Polacy z Virtus.pro nie zaprezentowali się najlepiej podczas ESL One Cologne i odpadli w grupie, natomiast zwyciężyło SK Gaming, zgarniając przy tym $100 000. Warto zauważyć, że pula następnej edycji została zwiększona aż o $50 000. Dodatkową informacją jest fakt, iż znowu LAN nie otrzymał rangi Majora.