Virtus.pro, SK Gaming, FaZe Clan i wiele innych drużyn od jutra rozpocznie turniej ESL One Cologne 2017. LANXESS Arena wypełni się po brzegi, a w Kolonii zapanuje esportowe święto przez najbliższe kilka dni.

ESL One Cologne 2017, to jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek jakie czekają nas w tym roku. Szesnaście zespołów z całego świata, $250 000 w puli i jeden piękny puchar dla najlepszej formacji. Zawody wystartują już jutro, a co ciekawe, podczas nich poznamy odpowiedzi na kilka pytań dotyczących zespołów, które gdzieś zgubiły swoją formę i starają się ją odnaleźć.

Zacznijmy od tego, że era pewnej czwórki w Ninjas in Pyjamas się zakończyła. Każdy był przyzwyczajony do tego, że jeśli Szwedzi robili zmiany, to fribergGet_Rightf0restXizt byli nietykalni. Próbowali swoich sił z kilkoma graczami, ale jak wiemy CS:GO, to gra drużynowa i czasem problem leży w innym miejscu, niż wszystkim się wydaje i trzeba dokonać pewnych kroków, aby powrócić na szczyt. NiP postanowiło nabyć nowego zawodnika. Fredrik 'REZ' Sterner zastąpił legendę szwedzkiego zespołu – friberga. Odkąd doszło do przebudowy składu, Ninjas in Pyjamas nie występowało na żadnym turnieju offline i ogólnie jeszcze ani razu nie grało oficjalnego spotkania z nowym reprezentantem. ESL One Cologne 2017 będzie dla nich rozpoczęciem nowego etapu. Zobaczymy czy Fedrik to właśnie ta osoba, której potrzebowali, czy ponownie obejrzymy słaby występ NiP. Na początek zmierzą się z Cloud9.

Nie da się ukryć, że wszyscy fani z Polski czekają też na świetny występ Virtus.pro na turnieju, gdzie mamy mnóstwo czołowych ekip. Świetną okazją do pokazania, że tryb „plow” został odpalony będzie triumf na LANXESS Arenie. Przypominamy, że nasi rodacy w rok 2017 weszli znakomicie. Można uznać, że na WESG w Chinach się powoli rozkręcali (3 miejsce), a później starali się udowodnić, że to oni w najbliższym czasie będą dyktować warunki na scenie. ELEAGUE Major wychodził im świetnie, ale niestety w finale musieli uznać wyższość Duńczyków z Astralis, którzy byli minimalnie lepsi. Następnie jednak, szybko się zrewanżowali niszcząc ten zespół w półfinale na wydarzeniu DreamHack Las Vegas, a w finale pokonali brazylijskie SK Gaming. Pewność siebie u VP była na strasznie wysokim poziomie, kibice czuli, że to ten moment, który wielokrotnie zapowiadał Wiktor 'TaZ' Wojtas i że rozpoczyna się czas, gdzie nikt nie będzie w stanie przezwyciężyć Virtusów. To wszystko bardzo szybko zamazał występ Polaków na Intel Extreme Masters Katowice 2017. Nie wyszli oni nawet z grupy i po prostu się załamali. Jakub 'kuben' Gurczyński, czyli trener Virtus.pro stwierdził, że po tym turnieju czyli się tragicznie. Następnie dobił ich wyjazd na SL i-League Season 3, gdzie oprócz jednego spotkania na słabszych od siebie enemy, wszystkie inne z silnymi przeciwnikami przegrali. Do tego dochodziły tragicznie rozgrywane pojedynki w ligach internetowych. Polacy zdecydowali się przez to wszystko na całkowitą przebudowę swojej gry. Stwierdzili, że to pomoże im wrócić na odpowiednie tory. Pierwszy efekt już widzieliśmy – triumf na Adrenaline Cyber League, aczkolwiek dobrze wiemy, że to dopiero była rozgrzewka przed pracowitym lipcem. VP rozpocznie ESL One Cologne 2017 od starcia z Immortals. Kibicować naszym rodakom możecie od jutra.

Terminarz dnia pierwszego wygląda następująco:

 • Godzina 12:00 – European Union mousesports vs. Sweden fnatic 
 • Godzina 12:00 – European Union FaZe vs. Denmark Heroic 
 • Godzina 13:15 – Brazil Immortals vs. Poland Virtus.pro
 • Godzina 13:15 – Brazil SK Gaming vs. Turkey Space Soldiers
 • Godzina 14:30 – Sweden NiP vs. United States Cloud9
 • Godzina 14:30 – China TyLoo vs. France G2 
 • Godzina 15:45 – Natus Vincere vs. United States Liquid 
 • Godzina 15:45 – Denmark North vs. United States OpTic
 • Godzina 17:25 – Pierwszy mecz rundy drugiej
 • Godzina 17:25 – Drugi mecz rundy drugiej
 • Godzina 18:40 – Trzeci mecz rundy drugiej
 • Godzina 18:40 – Czwarty mecz rundy drugiej
 • Godzina 19:55 – Piąty mecz rundy drugiej
 • Godzina 19:55 – Szósty mecz rundy drugiej
 • Godzina 21:10 – Siódmy mecz rundy drugiej
 • Godzina 21:10 – Ósmy mecz rundy drugiej

Przypominamy, że wydarzenie ESL One Cologne 2017 odbywa się w systemie szwajcarskim. Oznacza to, że aby wejść do fazy pucharowej, dana drużyna musi wygrać trzy mecze. Dobrą wiadomością jest fakt, że Polacy z Virtus.pro chwalili ten format, więc kto wie… może to właśnie oni zabiorą puchar z LANXESS Areny ze sobą? Oglądajcie i kibicujcie już od jutra na oficjalnym kanale ESL.

Na koniec warto dodać, że turniej ten omija poprzedni zwycięzca Majora – Astralis, ponieważ najprawdopodobniej chcą się skupić tylko i wyłącznie na Krakowie, który także już niebawem.