Team Liquid kolejnym ćwierćfinalistą! Amerykańska formacja pokonała mousesports, zapewniając sobie status legendy.

• United States Liquid wybiera Cobblestone
  • Germany mousesports wybiera Mirage
  • Dust2 wybrany losowo spośród pozostałych map

CobblestoneTeam Liquid 16:11 mousesports (9:6; 7:5)

Pierwszą lokacją meczu decydującego o kolejnym ćwierćfinaliście była mapa Cobblestone, wybrana przez Team Liquid. Amerykanie rozpoczęli po stronie antyterrorystów i udało im się zwyciężyć rundę pistoletową. Zdobytą przewagę wykorzystali oni w pełni, co pozwoliło im na wypracowanie pięciopunktowego prowadzenia. W tamtym momencie reprezentanci mousesports wreszcie zdołali się przełamać i zdobyli pierwszy punkt na tej mapie. Idąc za ciosem niemiecka formacja zaczęła odrabiać straty, udało im się również wyrównać wynik. W momencie wyrównania do wcześniejszego rytmu wrócili zawodnicy Liquid i ostatecznie to oni prowadzili na półmetku 9:6.

Po zmianie stron po raz kolejny ujrzeliśmy lepszy pojedynek pistoletowy w wykonaniu Team Liquid, zdobyta wtedy przewaga ekonomiczna pozwoliła im na swobodne zdobywanie kolejnych rund. Terroryści zaskakiwali swoich rywali na tyle, by bez problemów zająć bombsite i wyeliminować wszystkich antyterrorystów. W momencie, gdy na tablicy widniał wynik 13:7 na korzyść Liquid, reprezentanci mousesports poprosili o przerwę. Po krótkiej przerwie próbowali oni jeszcze nawiązać kontakt z silnym rywalem, lecz Amerykanie okazali się zbyt mocni – Liquid wygrywa pierwszą mapę z wynikiem 16:11.

MirageTeam Liquid 16:6 mousesports (11:4; 5:2)

Mirage to wybór niemieckiej formacji i jednocześnie ich ostatnia deska ratunku, żeby pozostać w walce o play-offy reprezentanci mousesports musieli wygrać tę mapę. Rozpoczynający po stronie terrorystów Niemcy zaczęli od bardzo dobrej rundy pistoletowej, dzięki której zdobyli przewagę ekonomiczną nad amerykańskim zespołem. W momencie zakupienia pełnego wyposażenia przez Liquid spotkanie nabrało nowego pędu. Znakomita gra antyterrorystów sprawiła, że mousesports z każdą rundą oddalało się od ćwierćfinału coraz bardziej. Strata siedmiu rund z rzędu zmusiła niemiecką formację do zmiany taktyki, podczas krótkiej przerwy taktycznej mieli chwilę, by porozmawiać na ten temat. Mimo wszelkich starań to Team Liquid miało ogromną przewagę przed zmianą stron, Amerykanie prowadzili z wynikiem 11:4.

Po zmianie stron mousesports rozpoczęło od dobrze rozegranej pistoletówki, co przedłużyło ich nadzieje na powrót do tego spotkania. Wyposażeni wyłącznie w pistolety terroryści skutecznie zajmowali bombsite, lecz nie udało im się go utrzymać. Po wygraniu dwóch rund przez antyterrorystów po raz kolejny mądrą grą zaprezentowali się reprezentanci Liquid, zdobywając dwunasty punkt na swoje konto. Ostatecznie amerykańska formacja nie daje większych szans antyterrorystom, wygrywając mapę Mirage z wynikiem 16:6.

Dzięki temu zwycięstwu Team Liquid awansuje do ćwierćfinału, w którym przyjdzie im zmierzyć się z Natus Vincere. Spotkanie zaplanowano na godzinę 16:00. Niestety, niemiecka formacja mousesports odpada z turnieju, kończąc go na trzecim miejscu w swojej grupie.