Mecz pomiędzy Renegades a Fluffy Gangsters otwiera trzeci dzień kwalifikacji na ESL One Cologne 2016. Dla obydwu drużyn jest to „być albo nie być” w kwalifikacjach, ponieważ przegrany odpadnie z turnieju.

• Pozostaje Mirage
  1. Mirage (Australia Renegades 16:6 Russian Federation Fluffy Gangsters, 11:4, 5:7)

Australijczycy po zwyciężonej nożówce zdecydowali się na obronę bomb site'ów. Okazali się lepsi również w pistoletówce, co pozwoliło im dobrze rozpocząć spotkanie. W trzeciej rundzie Rosjanie zdecydowali się zagrać na force buy'u z dwoma karabinami, co okazało się dobrą decyzją i zdobyli punkt bez straty zawodnika. Zwodnicy Renegades nie dali się zaskoczyć po raz drugi i odzyskali kontrolę nad spotkaniem. azr wzmocnił prowadzenie swojego zespołu na 9:1 wygrywając sytuację jeden na jednego, gdzie zabił swojego oponenta i rozbroił bombę dosłownie ułamek sekundy przed wybuchem. Pod koniec pierwszej połowy Fluffy Gangster zdobyli jeszcze trzy punkty (11:4).

Po zmianie stron w pistoletówce po raz kolejny okazali się lepsi gracze Renegades. Udało im się zdobyć jeszcze jeden punkt i znów dali się zaskoczyć przez swoich przeciwników. Powtórzył się jednak scenariusz z pierwszej połowy i Australijczykom od razu udało się odpowiedzieć. Fluffy Gangster zaczęli zdobywać punkty w momencie gdy ich przeciwnicy mieli na koncie już 15 rund. Rosjanie zaczęli się mocno rozpędzać, jednak Renegades wybronili się zdobywając ostatni punkt na wynik 16:11.

Renegades pozostaje wciąż w turnieju, a Fluffy Gangster żegna się z kwalifikacjami. Rosjanie nie wygrali ani jednego pojedynku z trzech rozegranych.