Trzeci mecz dzisiejszych kwalifikacji odbył się na mapie de_nuke. Silniejsi okazali się zawodnicy HellRaisers, którzy zdominowali przeciwników wynikiem 16-10.

Wybór map:

Denmark dignitas odrzuciło Dust2
European Union HellRaisers odrzuciło Overpass
European Union HellRaisers odrzuciło Mirage
Denmark dignitas odrzuciło Cache
Denmark dignitas odrzuciło Cobblestone
European Union HellRaisers odrzuciło Train

  • de_nuke

Mecz pomiędzy składem dignitas a HellRaisers odbył się na de_nuke, na której duńska formacja zagrała już po raz drugi podczas kwalifikacji do ESL One Cologne 2016. Pierwszy punkt, a następnie kolejne trzy wpadły na konto terrorystów, czyli drużyny HellRaisers. Podczas rundy „full buy” dignitas nie udało się obronić przed rywalami, co nie pozwoliło im na grę z pełnym ekwipunkiem w następnym starciu (5-0). Dobra wiadomość jest taka, że oba zespoły mają jeszcze szansę na to aby pozostać w kwalifikacjach mimo możliwej porażki. Doskonale wiemy jednak, że ten punkt pozwoli umocnić pozycję. Do dziesiątej rundy lepiej radzili sobie zawodnicy HellRaisers, którzy wiedzieli jak podejść przeciwników. Warto w tym miejscu przypomnieć sobie świetną akcję Kirill „ANGE1” Karasiow, który pozostając sam na polu walki pokonał trzech przeciwników w tym jednego rozbrajającego w międzyczasie bombę (8-2). Dignitas pomału zaczynało mieć problemy. Punkty uciekały im i nie potrafili tego zatrzymać (10-2). Pierwsza połowa de_nuke zakończyła się wynikiem 11-4.

Druga połowa rozpoczęła się pistoletówką, w której lepiej wypadł skład HellRaisers. To pozwoliło im na zbliżenie się do zwycięstwa (14-4). Dignitas starało się odrobić stracone punkty, jednak na to było już za późno. Ten mecz kończy się wynikiem 16-10 dla HellRaisers. Mimo wszystko, Duńczycy wciąż mają szansę na to aby walczyć o miejsce na ESL One Cologne 2016.